JL

i

Autor: powiat ostrzeszowski

INWESTYCJE

Nowe miejsce rekreacji na mapie Ostrzeszowa. Powstanie przy Zespole Szkół nr 2

2024-04-18 11:54

Skorzystać z niego będą mogli wszyscy mieszkańcy - nie tylko uczniowie. Przy Zespole Szkół nr 2 w Ostrzeszowie powstanie strefa rekreacji, m.in. z miejscem na grilla, czy plenerowe lekcje. Budowlańcy już działają.

Miejsce na ognisko, biesiadę - czy lekcje plenerowe. Przy Zespole Szkół nr 2 w Ostrzeszowie powstanie nowe miejsce rekreacji, otwarte i dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Powstaną tam cztery wiaty, palenisko na ognisko, grilla. Będzie to też kwestia segregacji odpadów, będziemy też próbowali gromadzić wodę. Szkoła zrobi nasadzenia. Mamy kierunek architektura krajobrazu i młodzież zacznie tworzyć projekty. Będzie to miejsce spotkań, nie tylko szkolnych, związanych z edukacją. Spotykać się tam będą też Uniwersytet Trzeciego Wieku, inne szkoły, uczniowie. Będzie można też tam organizować tzw. zielone szkoły, a zajęcia będą odbywać się pod wiatami. 

Całość działać ma kompleksowo. Bo to kolejny etap inwestycji w tej okolicy.

Tam jest budynek, który został zmodernizowany sumptem środków z Ministerstwa Edukacji i samorządu powiatowego w latach poprzednich. On jest już odnowiony, przygotowany, więc to wszystko będzie funkcjonować w takim kompleksie. W tej chwili, tak jakby dopinamy sprawę tego całego kompleksu - rzeczywiście, w tej chwili jest on już odnowiony, nowoczesny, a jak starsi ostrzeszowianie pamiętają to kiedyś był tam tzw. ogródek jordanowski, z karuzelami, huśtawkami, miejscem do siedzenia dla dzieci i rodziców. Przywracamy go do świetności - dodaje starosta ostrzeszowski, Lech Janicki. 

Całość ma powstać - dokładnie - w miejscu dawnych tzw. ogródków jordanowskich – przy budynku D Zespołu Szkół nr 2.

Koszt prac to ponad 383 tysięcy złotych. Powiat - za pośrednictwem OLGD - na realizację tego zadania pozyskał dofinansowanie zewnętrzne.

Wszystko będzie gotowe - najpóźniej - na koniec maja.

Quiz z wiedzy ogólnej. Test na ocenę!

Pytanie 1 z 30
Polska ma dwa języki urzędowe. Jakie?