Międzynarodowa matura odwołana

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Nie będzie matury międzynarodowej. Także w Kaliszu

2020-03-30 11:02

W tym roku egzaminy matury międzynarodowej nie odbędą się. Dotyczy to także uczniów z Kalisza. Do międzynarodowego egzaminu dojrzałości miało przystąpić kilkunastu uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. A co z pozostałymi egzaminami?

Organizacja Matury Międzynarodowej zdecydowała, że egzaminy, które miały odbyć się między 30 kwietnia a 22 maja, zostają odwołane. Powód- pandemia koronawirusa. To smutne informacje dla uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu, jednej z czternastu szkół średnich w kraju i jedynej w regionie, która przeprowadzała takie egzaminy. 

Dla Organizacji istotne jest to, aby społeczności Szkół IB na całym świcie kierowały się współczuciem i uczciwością w tych trudnych zarówno dla uczniów jaki i nauczycieli okolicznościach. Po konsultacjach ze szkołami IB na całym świecie, uczniami IB DP, uniwersytetami i organami oficjalnymi, Organizacja Matury Międzynarodowej (IBO) postanowiła podjąć decyzję, którą uważała za najbardziej odpowiedzialną i etyczną.

Czytamy w komunikacie Organizacji Matury Międzynarodowej. 

Uczniowie jednak otrzymają dyplomy. Oceny będą wystawione na podstawie prac rocznych.

W zależności od tego na jakie przedmioty uczeń został zarejestrowany, otrzyma on Dyplom Matury Międzynarodowej, który będzie odzwierciedlał jego wkład pracy w oparciu o przesłane do IBO prace roczne oceniane przez egzaminatorów, w oparciu o rygorystyczne kryteria oceniania obowiązujące w tym programie.

Podaje Organizacja Matury Międzynarodowej. 

Terminy „zwykłych” egzaminów jak na razie nie zmieniły się. Zdaniem Ministerstwa Edukacji, nadal nie ma takiej potrzeby. Matury mają ruszyć 4 maja. Egzamin ósmoklasisty — między 21 a 23 kwietnia.