UMiG Mikstat

i

Autor: Urząd Miasta i Gminy Mikstat

POLSKI ŁAD

Miasto buduje stację uzdatniania wody. Zdrowie i bezpieczeństwo przede wszystkim

2024-05-17 10:00

Umowa z wykonawcą została podpisana - teraz czas na realizację zadania. W Mikstacie Pustkowiu powstanie nowoczesna stacja uzdatniania wody. Na jej budowę samorząd pozyskał blisko 6,5 mln złotych dotacji z Polskiego Ładu. Chodzi o to, by woda w kranach była jeszcze bardziej kontrolowana i bezpieczna.

Woda w kranach ma być jeszcze czystsza i - bardziej bezpieczna. W Mikstacie Pustkowiu powstanie nowoczesna stacja uzdatniania wody. Ma to być jedno z najważniejszych tegorocznych zadań, na realizację którego miasto podpisało już umowę.

Jak mówi burmistrz Mikstatu, Henryk Zieliński - skorzystają na tym wszyscy.

Cały czas wzrasta zapotrzebowanie na wodę i dlatego też staraliśmy się i udało się nam pozyskać środki z Polskiego Ładu na budowę stacji uzdatniania wody. Musimy zacząć myśleć o tym, żeby zwiększać produkcję wody. To nie jest problem tylko w Mikstacie, ale z racji ukształtowania terenu my mamy problem z wodą, u nas nie ma dużych cieków wodnych. Te studnie, które mamy, stacje uzdatniania - to wszystko już się powoli zużywa i dlatego musimy szukać nowych źródeł. Skorzystają na tym wszyscy.

Na budowę stacji uzdatniania wody mikstacki samorząd pozyskał 6,5 mln złotych dotacji z Polskiego Ładu.

Na realizację tego zadania wykonawca ma czas do końca przyszłego roku.

Miasta, które przyprawiają o zawrót głowy. Sprawdź, czy wiesz jak zapisać nazwy tych miejscowości

Pytanie 1 z 7
Miasto przy samej granicy woj. mazowieckiego