zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.pl

EDUKACJA

Chcesz nauczyć się gry na instrumencie? Szkoła muzyczna zaprasza

2024-05-17 8:50

Gitara, fortepian, skrzypce, czy akordeon. To tylko niektóre z instrumentów dostępnych w ofercie nauczania Szkoły Muzycznej w Ostrzeszowie. Muzyk ogłosił rekrutację na kolejny rok szkolny. Ta trwa do 7 czerwca, a rodzice przyszłych uczniów mają do wyboru - w zależności od wieku dziecka 4 - bądź 6 letni cykl nauczania.

Będzie można nauczyć się grać ... nie tylko na nerwach rodziców. Szkoła Muzyczna w Ostrzeszowie ogłasza nabór na nowy rok szkolny. W tym roku, tak jak i w latach ubiegłych uczniowie do wyboru mają takie instrumenty, jak m.in. gitara, czy skrzypce.

Od kilku już lat, można powiedzieć, że mamy takie podstawowe instrumenty, jak fortepian, akordeon, gitara, skrzypce, saksofon, trąbka i flet poprzeczny. Wcześniej mieliśmy też np. wiolonczelę, kontrabas, klarnet z tym, że to zawsze uzależnione jest od tego, czy są chętni na dany instrument - mówi Mirosław Zając, dyrektor muzyka.

W zależności od wieku kandydata też, do wyboru też 4 - bądź 6 letni cykl nauczania.

Uczymy w cyklu 6 - letnim, czyli dzieci do 10. roku życia i w cyklu 4 - letnim, dzieci od 10. do 16. roku życia. W tych granicach wiekowych dzieci mogą wziąć udział w rekrutacji i się zapisywać. Oprócz tego, że dziecko indywidualnie spotyka się dwa razy w tygodniu z nauczycielem gry na instrumencie (do 3 klasy w cyklu 6 - letnim, to 2 razy po 30 minut, od klasy 4 do 6 jest to 45 minut, z kolei w cyklu 4 - letnim, od 1 klasy zajęcia są 2 razy po 45 minut) dochodzą jeszcze, niestety przedmioty teoretyczne, za którymi dzieci nie przepadają, a są one obowiązkowe. Wszystko, oczywiście związane jest ze sferą muzyczną. To takie przedmioty, jak kształcenie słuchu, czy audycje muzyczne - dodaje Mirosław Zając.

Rekrutacja potrwa do 7 czerwca. Kandydaci zaproszeni zostaną na tzw. BADANIE PRZYDATNOŚCI, czyli wstępne przesłuchania, podczas których sprawdzane będą m.in. słuch, poczucie rytmu i pamięć muzyczna.

Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda szkoła - i jak wygląda program nauczania, a przy okazji chcielibyście poznać nauczycieli - wpadnijcie na Drzwi Otwarte. Te odbędą się 17 i 24 maja, o godz. 16:30.

plakat

i

Autor: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Ostrzeszowie

QUIZ. Rozpoznasz instrumenty na zdjęciach? Czym się różni pianino od fortepianu?

Pytanie 1 z 15
Który instrument jest największy?