Marcin Walczak

i

Autor: Marta Kochanowska

Marcin Walczak - jego pierwsza książka szturmem podbiła serca czytelników. Już wkrótce ukaże się druga powieść autora

2023-02-08 15:30

Zadebiutował w 2020 roku powieścią DEGUSTATOR. I na tym nie skończył, bo wciąż ma apetyt na więcej. Marcin Walczak - wikariusz w kraszewickiej parafii i przede wszystkim - autor poczytnych powieści. Jeśli jesteście już po lekturze pierwszej książki tego pisarza, to mamy dla Was dobrą wiadomość - już w kwietniu oficjalną premierę będzie miała druga powieść tego autora.

Jego pierwsza książka okazała się niemałym sukcesem. 

Sam pomysł na tworzenie zrodził się - z czytania, bo jak sam podkreśla PISANIE ZAWSZE ZACZYNA SIĘ OD CZYTANIA.

Marcin Walczak - mieszkańcom Kraszewic bliżej znany jako wikariusz tamtejszej parafii, a coraz szerszemu gronu znany jako autor poczytnych kryminałów.

Głośno o nim - i jego twórczości zrobiło się w 2020 roku, kiedy to miała premiera jego pierwszej książki DEGUSTATOR.

Pod koniec marca na księgarniane półki trafi reedycja tego dzieła.

Wyobraź sobie człowieka, dla którego ludzka krew jest czymś więcej niż tylko życiodajnym płynem. Człowieka, który poszukuje najlepszej jakościowo krwi. Kogoś, kto nie liczy się z ludzkim życiem, byle tylko pozyskać towar, który może sprzedać z jak największym zyskiem. Miłość sprawia, że postanawia się zmienić, a śmierć ukochanej powoduje, że pała żądzą zemstą. Taki jest mój DEGUSTATOR w nowej, poprawionej wersji, jeszcze lepszy i bardziej dopracowany - mówi pisarz.

Na tym jednak nie koniec tegorocznych niespodzianek. 

Miesiąc po wydaniu reedycji DEGUSTATORA - 28 kwietnia, oficjalną premierę będzie mieć druga powieść spod pióra Marcina Walczaka - WIEDŹMA, której - co ciekawe - akcja rozgrywa się w Ostrzeszowie i okolicach.

Wiedźma to tajemnicza postać, bezwzględna i okrutna. Wszyscy drżą ze strachu, jednak nikt nie ma pojęcia, kim ona tak naprawdę jest. Kiedy dochodzi do serii brutalnych morderstw w Ostrzeszowie i okolicach, nikt nie ma wątpliwości, że to właśnie wiedźma jest za nie odpowiedzialna. Czy jednak tak jest naprawdę? - dodaje autor. 

A jeszcze w tym roku będziecie mieli okazję bezpośrednio spotkać się i porozmawiać z pisarzem. W ostrzeszowskiej książnicy.

I choć data nie jest jeszcze dokładnie znana, już szykujcie listę pytań!

Szczegóły tutaj.