uganda

i

Autor: Paczka dla Ugandy/fb

Ostrów. PACZKA DLA UGANDY po raz drugi! Znów możemy pomóc tamtejszym dzieciakom

2023-02-06 8:47

Można pomóc dzieciakom z Ugandy. Ostrowianie Kinga i Mateusz Grochowscy ruszają z koleją zbiórką na rzecz sierocińca prowadzonego w Ugandzie przez Polkę Annę Małecką i jej fundację AGANDI. Od dziś - w każdy poniedziałek lutego i marca dary można przynosić do dawnego kina KOMEDA w Ostrowie. Akcję wspiera Radio ESKA!

Potrzebne są przede wszystkim proste materiały edukacyjne w języku angielskim, dziecięca bielizna, pieluszki i buty. A także materiały budowlane.

Ostrowianie Kinga i Mateusz Grochowscy ruszają z drugą zbiórką na rzecz sierocińca prowadzonego tam w Ugandzie przez Polkę Annę Małecką i jej fundację AGANDI.

Pierwsza - przeprowadzona rok temu okazała się sukcesem i dzieciaki z Ugandy mogły cieszyć się z darów.

Ale potrzeby - tam na miejscu - wciąż są duże- dlatego ostrowianie pomagają po raz drugi.

Co można podarować?

Aktualne potrzeby sierocińca to przede wszystkim dobrej jakości prześcieradła z gumką, farba do tablic magnetycznych, kable elektryczne do nowego budynku oraz wszelkiego rodzaju ubrania i buty dla dzieci w wieku 5-13 lat, przede wszystkim chłopięce. Mile widziane są również książki dla dzieci w języku angielskim, lampa owado- i bakteriobójcza, materiały opatrunkowe oraz różnego rodzaju maszyny budowlane. Rzeczy, które chcecie podarować dzieciom z Ugandy, nie muszą być nowe, jednak prosimy, by były one niezniszczone - wyjaśnia Kinga Grochowska.

Rzeczy można przynosić w poniedziałki lutego i marca do budynku dawnego kina Komeda w Ostrowie. Pierwsza zbiórka już dziś -6. lutego. Od 14.00 do 16.00.

I potem w tych samych godzinach.

W planach są także licytacje na rzecz sierocińca. Natomiast jesienią ostrowianie chcą kolejny raz udać się do Ugandy, by pomóc w rozbudowie sierocińca.

A jak było za pierwszym razem zobaczyć możecie w necie.

Dostępny jest już film "Paczka dla Ugandy", na którym widać pierwszą zbiórkę i pierwszą pomoc.

Wraz ze zbiórką rzeczy ruszyła także "zrzutka" - link znajdziecie TUTAJ

Całą akcję medialnie wspiera RADIO ESKA!

Czy znajdziesz miłość w 2023 roku?

Pytanie 1 z 8
Czy kiedykolwiek byłeś/byłaś już w związku?
Źródło: Ostrów. PACZKA DLA UGANDY po raz drugi! Znów możemy pomóc tamtejszym dzieciakom