uganda

i

Autor: Paczka dla Ugandy/fb

Ostrów. PACZKA DLA UGANDY po raz drugi! Znów możemy pomóc tamtejszym dzieciakom

2023-02-06 8:47

Można pomóc dzieciakom z Ugandy. Ostrowianie Kinga i Mateusz Grochowscy ruszają z koleją zbiórką na rzecz sierocińca prowadzonego w Ugandzie przez Polkę Annę Małecką i jej fundację AGANDI. Od dziś - w każdy poniedziałek lutego i marca dary można przynosić do dawnego kina KOMEDA w Ostrowie. Akcję wspiera Radio ESKA!

Potrzebne są przede wszystkim proste materiały edukacyjne w języku angielskim, dziecięca bielizna, pieluszki i buty. A także materiały budowlane.

Ostrowianie Kinga i Mateusz Grochowscy ruszają z drugą zbiórką na rzecz sierocińca prowadzonego tam w Ugandzie przez Polkę Annę Małecką i jej fundację AGANDI.

Pierwsza - przeprowadzona rok temu okazała się sukcesem i dzieciaki z Ugandy mogły cieszyć się z darów.

Ale potrzeby - tam na miejscu - wciąż są duże- dlatego ostrowianie pomagają po raz drugi.

Co można podarować?

Aktualne potrzeby sierocińca to przede wszystkim dobrej jakości prześcieradła z gumką, farba do tablic magnetycznych, kable elektryczne do nowego budynku oraz wszelkiego rodzaju ubrania i buty dla dzieci w wieku 5-13 lat, przede wszystkim chłopięce. Mile widziane są również książki dla dzieci w języku angielskim, lampa owado- i bakteriobójcza, materiały opatrunkowe oraz różnego rodzaju maszyny budowlane. Rzeczy, które chcecie podarować dzieciom z Ugandy, nie muszą być nowe, jednak prosimy, by były one niezniszczone - wyjaśnia Kinga Grochowska.

Rzeczy można przynosić w poniedziałki lutego i marca do budynku dawnego kina Komeda w Ostrowie. Pierwsza zbiórka już dziś -6. lutego. Od 14.00 do 16.00.

I potem w tych samych godzinach.

W planach są także licytacje na rzecz sierocińca. Natomiast jesienią ostrowianie chcą kolejny raz udać się do Ugandy, by pomóc w rozbudowie sierocińca.

A jak było za pierwszym razem zobaczyć możecie w necie.

Dostępny jest już film "Paczka dla Ugandy", na którym widać pierwszą zbiórkę i pierwszą pomoc.

Wraz ze zbiórką rzeczy ruszyła także "zrzutka" - link znajdziecie TUTAJ

Całą akcję medialnie wspiera RADIO ESKA!

Czy znajdziesz miłość w 2023 roku?

Pytanie 1 z 8
Czy kiedykolwiek byłeś/byłaś już w związku?
Źródło: Ostrów. PACZKA DLA UGANDY po raz drugi! Znów możemy pomóc tamtejszym dzieciakom
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE