manewry

i

Autor: Gmina Kobyla Góra

Manewry poszukiwawczo-ratownicze "Nocny Tropiciel" odbędą się w Kobylej Górze

2022-03-10 11:52

"Nocny Tropiciel" w Kobylej Górze. 8 i 11 maja przy zalewie Blewązka odbędą się jedne z największych manewrów poszukiwawczo - ratowniczych w Polsce. Podczas takiej akcji służby mundurowe m.in wojskowi, policjanci, strażacy, a także ratownicy medyczni szkolą się w zakresie działań poszukiwawczych, planistycznych, ratowniczych czy komunikacyjnych między sobą.

To jedne z największych manewrów poszukiwawczo - ratowniczych w Polsce i w tym roku odbędą się w Kobylej Górze. 8 i 11 maja na terenie przy zalewie Blewązka prowadzona będzie akcja "Nocy Tropiciel". W niej biorą udział m.in policjanci, strażacy, wojskowi, funkcjonariusze Służby Więziennej czy ratownicy medyczni. Przedstawiciele tych grup byli już w Kobylej Górze, by zapoznać się z terenem i scenariuszem manewrów.

Odbył się już rekonesans przed planowanymi manewrami. Głównym celem zorganizowanego m.in. w Kobylej Górze spotkania było zapoznanie się z terenem działania służb oraz omówienie każdego zadania. Uczestnicy zapoznali się też ze scenariuszem ćwiczeń. Manewry odbędą się 11 maja, rozgrywane będą one nie tylko na terenie Kobylej Góry, ale również w Sycowie. 

Informuje gmina Kobyla Góra. 

Manewry poprzedzi Wielki Piknik Służb, który odbędzie się z nad kobylogórskim zalewem 8 maja. 

W ubiegłym roku manewry odbyły się w Koźminie Wielkopolskim i wówczas scenariusz akcji zakładał rozbicie się samolotu i uratowanie jego pasażerów. Szczegóły dotyczące tegorocznych zadań zostaną przekazane w kwietniu.

Samolot z uchodźcami przyleciał do Wrocławia
Sonda
Zwracasz uwagę na ceny produktów w sklepach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE