ciągnik

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Sprawa kryminalna

Krotoszyn. Na razie bez zarzutów ws. tragicznego wypadku, w którym zginął 1,5 roczny chłopiec

2023-09-21 9:21

Na razie bez zarzutów w sprawie śmiertelnego potrącenie 1,5 rocznego chłopca na terenie jednego z gospodarstw w powiecie krotoszyńskim. W miniony poniedziałek dziadek najechał na wnuka. W tym czasie w gospodarstwie prowadzone były prace rolne. Trzeba dokładnie ustalić co się stało - mówi prokurator.

Potrzebna będzie opinia biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów.

Chodzi o tragiczny wypadek w powiecie krotoszyńskim, w którym zginął 1,5 roczny chłopiec. Dziecko ciągnikiem, śmiertelnie potrącił dziadek.

Trwa ustalanie szczegółów dramatu.

Z tych ustaleń, które dotąd udało się zebrać, wynika iż małoletnie dziecko przebywało na podwórzu gospodarstwa rolnego. W tym czasie na tyłach prowadzone były prace rolnicze przy użyciu ciągnika, polegające na ładowaniu obornika. W pewnym momencie 1,5 roczny chłopiec podbiegł do tego ciągnika i, niestety, doszło do tego tragicznego zdarzenia, którego skutkiem jest śmierć dziecka - mówi nam Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Do tej pory udało się przesłuchać świadków wypadku, została także przeprowadzona sekcja zwłok dziecka. Tutaj szczegóły są dość makabryczne, więc prokurator o nich nie mówi. Czeka też na ostateczną opinię lekarza.

Teraz potrzebna będzie opinia biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków.

Na obecnym etapie postępowania niezbędne jest uzyskanie opinii biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków, dotyczące tego, czy kierujący pojazdem miał możliwość zobaczenia jak wykonywane były te prace na terenie gospodarstwa - dodaje prokurator Meler.

Śledztwo prowadzone jest w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Zgodnie z artykułem 155 Kodeksu Karnego.

Na razie nikt zarzutów nie usłyszał.

Jak dobrze znasz historię kultowego fiata 126p? QUIZ dla fanów motoryzacji

Pytanie 1 z 15
Co oznacza skrót FSM?
Źródło: Krotoszyn. Na razie bez zarzutów ws. tragicznego wypadku, w którym zginął 1,5 roczny chłopiec