Marcin Walczak

i

Autor: Marta Kochanowska

Kraszewice. Marcin Walczak - autor kryminałów. Wydał pierwszą książkę - teraz czas na kolejne [POSŁUCHAJ]

2022-12-04 10:30

Pisarz, autor książek - mieszkańcom Kraszewic bliżej znany jako wikariusz tamtejszej parafii. Marcin Walczak. Za nim pierwsza wydana książka, która okazała się niemałym sukcesem. Teraz czas na kolejną pozycję, która już w przyszłym roku ukaże się w księgarniach.

To ogromny sukces. 

Marcin Walczak, pleszewianin z urodzenia, obecnie niesie pomoc i dobre słowo mieszkańcom Kraszewic jako wikariusz w tamtejszej parafii. Jego przygoda z pisaniem zaczęła się - jak sam przyznaje - od czytania.

Swoją pasję - dzięki determinacji i uporowi - postanowił przekuć w coś więcej. 

Pisanie zaczyna się od czytania. I to bezwzględnie. Ja bardzo dużo czytałem książek, od dzieciństwa praktycznie. I gdzieś pojawił się taki pomysł, że ja bym to może inaczej napisał, albo mam inny pomysł na fabułę, bohaterów, świat. Gdzieś na studiach, to był 2-3 rok, czytając wiele książek, mówię - napiszę swoją (...). Ta książka otworzyła we mnie ciekawą szufladę, że mogę coś dać czytelnikom, co będzie ciekawe, inne - mówi Marcin Walczak. 

W 2020 roku ukazała się jego pierwsza książka - ,,Degustator''.

Degustator opowiada historię człowieka, księdza, który ma bardzo specyficzną umiejętność rozpoznawania gatunków krwi. Trochę w kierunku Stephena Kinga idzie ta jego postać, jakby bohaterów z jego książek, czyli ma specyficzną umiejętność, której nie ma nikt inny. Z powodu swojej trudnej przeszłości, stał się trochę bohaterem negatywnym i pozytywnym jednocześnie (...). Na tej kanwie dzieją się różne rzeczy wokół tej krwi, wokół całego biznesu, który jest związany z jej nielegalnym pozyskiwaniem i sprzedażą. On w to wszystko jest zamieszany, a gdzieś w tle jest jego historia rodzinna, jego przeszłość - dodaje autor.

Pierwsza wydana pozycja okazała się sporym sukcesem. Autor chce iść za ciosem i już w przyszłym roku szykuje dla czytelników kolejną niespodziankę.

W pierwszej połowie przyszłego roku ukaże się kolejna książka Marcina Walczaka - ,,Wiedźma''. 

Mogę powiedzieć tylko tyle, że fabuła tej książki dzieje się w Ostrzeszowie i okolicach (...). Myślę, że czytelnicy, którzy będą zapoznawać się z ,,Wiedźmą'' dostrzegą swoje ścieżki także w mojej książce - dodaje autor. 

Dodatkowo wraz z początkiem 2023 roku wyjdzie reedycja ,,Degustatora''. Jeśli jeszcze nie sięgnęliście po tę pozycję - to czas najwyższy to zmienić, bo jak zapewnia sam autor - jest to coś, co fabularnie odbiega od oklepanego schematu i może zaskoczyć.

Marcin Walczak - o książkach, twórczości, pasji i ... planach na przyszłość

Quiz. Jak dobrze znasz kryminały? Prawdziwy fan powieści kryminalnych musi zdobyć 10 na 12 punktów!

Pytanie 1 z 12
11. Najsłynniejszą niemiecką autorką kryminałów jest: