dzielnice

i

Autor: UMiG Ostrzeszów

Konsultacje na NIE, radni na TAK - Ostrzeszów ma nowy podział dzielnic [POSŁUHAJ]

2021-11-26 9:18

​Choć mieszkańcy byli zdecydowanie na NIE, to radni postąpili inaczej i zagłosowali na TAK. W Ostrzeszowie zmniejszy się liczba dzielnic. Do tej pory było ich 6, a teraz będą 4. Miasto w tej sprawie prowadziło konsultacje i 84% biorących udział w badaniu było przeciwnych zmianom. Radni jednak uznali inaczej i podczas ostatniej sesji rady miasta zagłosowali za zmniejszeniem liczby okręgów.

Podczas ostatniej sesji rady miasta i gminy Ostrzeszów rajcy zdecydowali o zmniejszeniu liczby dzielnic w mieście. Było 6, teraz będą 4. Miasto wcześniej pytało mieszkańców co sadzą o takich zmianach i 84% biorących udział w konsultacjach było przeciw zmianom. Zdaniem burmistrza Ostrzeszowa Patryk Jędrowiaka za takimi wynikami stać mogą sami przewodniczący niektórych dzielnic, bo części zmniejszenie obwodów się nie podobało. Z jednych okręgów wpłynęło ponad 100 ankiet, a z innych tylko kilka.

To mało miarodajne. Jeżeli liczba ankiet była w granicach dziesięciu z dzielnicy to ciężko wyciągać jakieś większe wnioski. W trzech dzielnicach zainteresowanie było duże. Przewodniczący dostarczyli nam sporo ankiet. W tych dzielnicach stanowisko co do zmniejszenia liczby dzielnic było przeciwne. 

Po podziale dzielnice będą miały zbliżoną liczbę mieszkańców. Łatwiej też będzie wyznaczyć okręgi wyborcze - dodaje burmistrz.

Upatrujemy w tym szansę na zwiększenie aktywności mieszkańców w tych obszarach. W takiej sytuacji też ulegnie uprządkowaniu sytuacja pod względem okręgów wyborczych na terenie miasta. W każdym okręgu wyborczym będą dwie dzielnice, a nie jak teraz w jednym okręgu dwie dzielnice, a drugim okręgu cztery. 

Burmistrz Ostrzeszowa o nowym podziale dzielnic

Uchwała przeszła, ale zdania radnych były podzielone. 9 osób głosowało ZA, 7 było przeciw, a 4 radnych wstrzymało się od głosu.

Poprzedni podział dzielnic Ostrzeszowa

i

Autor: UMiG Ostrzeszów Poprzedni podział dzielnic Ostrzeszowa
Nowy podział dzielnic Ostrzeszowa

i

Autor: UMiG Ostrzeszów Nowy podział dzielnic Ostrzeszowa
Sonda
Czy nowy podział dzielnic jest dobry?
Wyrzucał popiół z kominka, spalił las
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE