Festiwal Trzech Kultur w Kępnie

i

Autor: Festiwal Trzech Kultur w Kępnie/Fb

Koncerty, wystawy i prelekcje - rusza FESTIWAL TRZECH KULTUR w Kępnie

2021-09-02 13:15

W Kępnie przez kilka wieków żyli zgodnie wyznawcy trzech religii. Teraz miasto chce o tym przypomnieć i z tej okazji organizuje FESTIWAL TRZECH KULTUR. To dwa dni wypełnione koncertami, prelekcjami o historii Kępna czy wystawami. Wydarzenie rusza już jutro 03.09.

Kępno jest miastem, w którego przeszłości odnaleźć można dziedzictwo żydowskie i niemieckie. W zgodzie przez kilka wieków żyli tu wyznawcy trzech religii. Teraz miasto chce o tym przypomnieć organizując co roku Festiwal Trzech Kultur. W roku wydarzenie odbędzie się w dniach 3.09 - 4.09. Festiwal otworzą prelekcje dotyczące historii Kępna. Wykłady odbędą się w Kościele Ewangelickim. Start o 18:00. Na zakończenie o godzinie 20:00 planowany jest koncert Dariusza Malejonka "Maleo Etno Acustic". Dodatkowo w Kościele Ewangelickim będzie można zwiedzać wystawę poświęconą pamiątkom i zabytkom poewangelickim. Prezentowane będą również pocztówki ukazujące wnętrze Synagogi i Kościoła Ewangeliskiego. 

W sobotę 4.09 o 15:30 będzie można wybrać się na spacer historyczny po dzielnicy żydowskiej, a o 17:00 na kępińskim Rynku startują koncerty. Wystąpią NeoKlez, Anna Maria Jopek & KROKE, a także Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej pod batutą Szymona Makowskiego. Dodatkowo na Rynku do zobaczenia są wystawy plenerowe, nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. 

Festiwal Trzech Kultur w Kępnie

i

Autor: Festiwal Trzech Kultur w Kępnie/Fb
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE