zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.pl

FESTYN

Każdy inny - wszyscy równi. Dni Godności Osób Niepełnosprawnych już 11 czerwca!

2024-06-07 12:14

Bez podziałów i bez dyskryminacji. Dla każdego. Przed nami jubileuszowa edycja Dni Godności organizowanych przez ostrzeszowskie Stowarzyszenie Radość Niepełnosprawnym. W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem ,,20 lat minęło''.

Jubileuszowe obchody Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. To już w we wtorek 11 czerwca. Co w programie?

Tym razem zaplanowaliśmy festyn, który odbędzie się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Ostrzeszowie, zapraszając całą społeczność szkolną, władze naszego miasta, przedstawicieli powiatu, zaprzyjaźnione szkoły, wolontariuszy, którzy z nami współpracują, WTZ - y, ŚDS - y, sponsorów. Zaplanowaliśmy zamek dmuchany, animacje, malowanie buziek, będą animatorki, zabawa przy tańcu, muzyce i poczęstunek. Wszystko to oczywiście - dostosowane do naszych dzieci - mówi Iwona Rogozińska, prezes Stowarzyszenia Radość Niepełnosprawnym, które jest organizatorem imprezy.

Każdego roku 5 maja obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W maju też, w Ostrzeszowie organizowane są Dni Godności. W tym roku integracyjna zabawa odbędzie się jednak w czerwcu. I nie jest to przypadkowe.

Co roku staramy się w maju zorganizować imprezę z okazji Dnia Godności. Jest to za każdym razem inna impreza, w zależności od warunków, czy pomysłów. Zawsze jednak chcemy, by ci nasi podopieczni czuli się ważni. W tym roku Dzień Godności obchodzimy 11 czerwca. Jest to dla nas jubileuszowa edycja imprezy, ponieważ 16 kwietnia obchodziliśmy wielkie święto, 20 - lecie istnienia naszego stowarzyszenia, łącznie ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym, który obchodził 40. urodziny. Dlatego też postanowiliśmy, że w tym roku Dzień Godności zorganizujemy w czerwcu tak, by ten rok szkolny zakończyć w sposób szczególny, tak ważnym wydarzeniem - dodaje Iwona Rogozińska. 

Festyn z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych odbędzie się - przypomnijmy - 11 czerwca na terenie Specjalnego Ośrodka - Szkolno - Wychowawczego. Udział w nim może wziąć każdy. Start o godz. 9:30.

plakat

i

Autor: FB Stowarzyszenie Radość Niepełnosprawnym

Jaki kolor ma Twoja osobowość? 10 pytań sprawdzających!

Pytanie 1 z 10
Jaka pora roku jest Twoją ulubioną?