Kalisz. „Trik Patricka” na deskach Bogusławskiego

i

Autor: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

TEATR

Kalisz. „Trik Patricka” na deskach Bogusławskiego

2024-04-12 10:30

„Trik Patricka” autorstwa Kristo Šagora w reżyserii Katarzyny Hory na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Premiera w sobotę, 13 kwietnia.

„Trik Patricka" wielokrotnie nagradzanego niemieckiego dramaturga i reżysera Kristo Šagora, jest tekstem, który w niebanalny sposób porusza tematykę inności drugiego człowieka i jej oswajania - oraz tego, jak wielką pomocą może być rozmowa. To również tekst o dorastaniu dla widzów w każdym wieku. Patrick zawsze chciał mieć brata – co prawda starszego, ale młodszy też da radę. Kiedy przypadkiem podsłuchuje rozmowę rodziców o ciąży, początkowo wydaje się to spełnieniem marzeń, ale prędko okazuje się, że sprawy nie mają się zbyt kolorowo. Dzięki spotkaniu z drugim człowiekiem, zadawaniu odważnych pytań i szczerej rozmowie, Patrick zyskuje wiedzę oraz mądrość, która pozwala mu się lepiej przygotować do nowej roli, a także zrobić ogromny krok na ścieżce dojrzewania.

Sztuka trochę nas prowokuje do takiego pytania, co to znaczy niepełnosprawność? Czy to jest zasadne pytanie, kim jest osoba niepełnosprawna? Albo czy o sobie możemy mówić, że jesteśmy pełnosprawni i w ogóle, czy ten podział jest rzeczowy. Główny bohater odbywa podróż w stronę samorealizacji, dowiaduje się coraz więcej o sobie, o świecie i bada temat niepełnosprawności – mówi Katarzyna Hora, reżyserka.

W spektaklu grają Filip Kempiński i gościnnie Kamil Owczarek. Premiera w sobotę o 19.00 na Scenie Kameralnej.

QUIZ PRL. Piosenki z dzieciństwa w Polsce Ludowej. Czy pamiętasz jak to leciało?

Pytanie 1 z 15
W jednym z dziecięcych hitów Natalia Kukulska śpiewała o swoim piesku. Jak się wabił pupil dziewczynki?
QUIZ PRL. Piosenki z dzieciństwa w Polsce Ludowej. Czy pamiętasz jak to leciało?
Źródło: Kalisz. „Trik Patricka” na deskach Bogusławskiego