ckis kalisz

i

Autor: mraj

kultura i samorząd

Kalisz. Nowego dyrektora CKiS nie ma. Jest decyzja marszałka co dalej

2023-09-19 10:30

Zakończony kilka tygodni temu konkurs na nowego szefa największej w regionie placówki kulturalnej - tego szefa nie wyłonił. Dlatego Urząd Marszałkowski w Poznaniu zdecydował, jak wyglądać będzie zarządzanie CKiS w Kaliszu do czasu nowego konkursu.

W Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu bez zmian. Na razie.

Po nierozstrzygnięciu konkursu na dyrektora – obowiązki pełnić będzie dotychczasowy szef Dariusz Grodziński. Zgodnie z prawem – Urząd Marszałkowski w Poznaniu, który jest właścicielem kaliskiego centrum – ma rok na zorganizowanie kolejnego konkursu. A że Grodzińskiemu 2 października kończy się umowa – zostanie ona przedłużona jeszcze na kilka miesięcy.

Wobec tego, że dyrektorowi kończy się mandat, będzie on przedłużony na jakiś czas. Dziś nie powiem konkretnie na jaki. W tym czasie przygotowany zostanie i ogłoszony nowy konkurs. Placówka musi być sprawnie zarządzana i nie może być tak, że nie ma osoby zarządzającej – dlatego w momencie, kiedy nie został rozstrzygnięty konkurs, takie rozwiązanie wydaje nam się najbardziej korzystne i logiczne.

Mówi nam Marek Woźniak marszałek wielkopolski i dodaje, że nowa umowa tymczasowa z Dariuszem Grodzińskim zostanie podpisana w najbliższych dniach.

W tym roku o fotel szefa CKiS walczyły trzy osoby, w tym obecny dyrektor. W decydującym starciu - żaden kandydat nie uzyskał większości głosów.

QUIZ PRL. Kultowe logotypy z PRL.

Pytanie 1 z 9
Logo PZPR wpisane jest w obrys:
QUIZ PRL
Źródło: Kalisz. Nowego dyrektora CKiS nie ma. Jest decyzja marszałka co dalej