ckis kalisz

i

Autor: mraj

kultura i samorząd

Kalisz. Nowego dyrektora CKiS nie ma. Jest decyzja marszałka co dalej

2023-09-19 10:30

Zakończony kilka tygodni temu konkurs na nowego szefa największej w regionie placówki kulturalnej - tego szefa nie wyłonił. Dlatego Urząd Marszałkowski w Poznaniu zdecydował, jak wyglądać będzie zarządzanie CKiS w Kaliszu do czasu nowego konkursu.

W Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu bez zmian. Na razie.

Po nierozstrzygnięciu konkursu na dyrektora – obowiązki pełnić będzie dotychczasowy szef Dariusz Grodziński. Zgodnie z prawem – Urząd Marszałkowski w Poznaniu, który jest właścicielem kaliskiego centrum – ma rok na zorganizowanie kolejnego konkursu. A że Grodzińskiemu 2 października kończy się umowa – zostanie ona przedłużona jeszcze na kilka miesięcy.

Wobec tego, że dyrektorowi kończy się mandat, będzie on przedłużony na jakiś czas. Dziś nie powiem konkretnie na jaki. W tym czasie przygotowany zostanie i ogłoszony nowy konkurs. Placówka musi być sprawnie zarządzana i nie może być tak, że nie ma osoby zarządzającej – dlatego w momencie, kiedy nie został rozstrzygnięty konkurs, takie rozwiązanie wydaje nam się najbardziej korzystne i logiczne.

Mówi nam Marek Woźniak marszałek wielkopolski i dodaje, że nowa umowa tymczasowa z Dariuszem Grodzińskim zostanie podpisana w najbliższych dniach.

W tym roku o fotel szefa CKiS walczyły trzy osoby, w tym obecny dyrektor. W decydującym starciu - żaden kandydat nie uzyskał większości głosów.

QUIZ PRL. Kultowe logotypy z PRL.

Pytanie 1 z 9
Logo PZPR wpisane jest w obrys:
QUIZ PRL
Źródło: Kalisz. Nowego dyrektora CKiS nie ma. Jest decyzja marszałka co dalej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE