muzeum

i

Autor: mir

kultura

Kalisz. Konkurs na dyrektora MOZK rozstrzygnięty

2023-11-20 8:50

Archeolog Marcin Magdziński ma być nowym dyrektorem Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. Kaliszanin wygrał konkurs zorganizowany przez Marszałka Wielkopolski. Teraz jego kandydaturę musi jeszcze zatwierdzić zarząd województwa.

Jest kandydat na dyrektora Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej.

Zakończył się konkurs organizowany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Wygrał go archeolog Marcin Magdziński.

Do konkursu stanęło czterech kandydatów. Dwójka przeszła do drugiego etapu, w a nim bezkonkurencyjny okazał się właśnie kaliski archeolog. Otrzymał maksymalną liczbę punktów.

W ramach konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu wpłynęły 4 aplikacje. Po dokonaniu przez Komisję Konkursową oceny zgodności złożonych aplikacji z ustalonymi formalnymi kryteriami konkursu, podanymi w ogłoszeniu konkursowym, do drugiego etapu postępowania, tj. do rozmów kwalifikacyjnych, dopuszczono dwie osoby. Po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych, w wyniku postępowania konkursowego, Zarządowi Województwa Wielkopolskiego w najbliższych dniach - jako kandydat na stanowisko objęte konkursem - przedstawiony zostanie Pan Marcin Magdziński. Kandydat otrzymał bezwzględną większość głosów członków Komisji powołanej do przeprowadzenia tego konkursu – 10 głosów na 10 obecnych na posiedzeniu członków Komisji. Pan Marcin Magdziński spełnia wszystkie wymagania formalne, posiada kwalifikacje zawodowe, niezbędną wiedzę, doświadczenie zawodowe w wymaganym zakresie, a także predyspozycje do kierowania zespołem. Zdaniem Komisji Konkursowej, Pan Marcin Magdziński jest najlepszym kandydatem na stanowisko dyrektora Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu - informuje Anna Parzyńska-Paschke, rzeczniczka prasowa Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Teraz jego kandydaturą zajmie się zarząd województwa wielkopolskiego.

Jeśli ją poprze - nowy szef w kaliskim muzeum pojawi się jeszcze w tym roku.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Wzbudzisz nasz podziw zdobywając 8 pkt!

Pytanie 1 z 10
Azja to największy pod względem powierzchni kontynent na naszej planecie. Który zajmuje drugie miejsce?
Źródło: Kalisz. Konkurs na dyrektora MOZK rozstrzygnięty