sąd

i

Autor: pixabay.com

Jest kara dla dilera narkotyków spod Ostrzeszowa - sąd nadzwyczajnie złagodził wyrok

2022-01-18 8:29

Rok więzienia w zawieszeniu na 4 lata - to kara dla Jakuba M. spod Ostrzeszowa, który sprzedawał narkotyki nastolatkom. Wyrok zapadł przed sądem w Kaliszu. Za udzielanie, ale także posiadanie środków odurzających odpowiadało w sumie 14 osób, część z nich była niepełnoletnia. Większość przyznała się do winy.

Główny oskarżony Jakub M. został zatrzymany w 2019stym roku. Podczas przesłuchania wskazał swoich nastoletnich odbiorców.Prokurator chciał dla niego 3 lat więzienia, ale sąd nadzwyczajnie złagodził wyrok - mówi sędzia Katarzyna Maciaszek.

Oskarżony jest osoba młodocianą. To był jego pierwszy konflikt z prawem. A po za tym udostępnienie tych narkotyków, gdyby to zliczyć to była to ilość 100 gramów w przeciągu roku. Można powiedzieć, że dużo, tych odbiorców było kilkunastu ale w takim razie jaką karę wymierzyć osobom, które prowadzą taką działalność na szerszą skalę. 

Wszyscy oskarżeni pochodzą z okolic Ostrzeszowa. Większość z nich otrzymała kary grzywny. Jakub M. prócz kary więzienia, ma także kuratora i obowiązek leczenia odwykowego. Wyrok nie jest prawomocny.

Kia zderzyła się z nieoznakowanym radiowozem, który gonił pirata drogowego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE