bociany

i

Autor: bociany z przygodzic/fb

Jest DRUGIE JAJO w bocianim gnieździe w Przygodzicach!

2020-03-30 22:34

Internauci są zachwyceni! W słynnym bocianim gnieździe w Przygodzicach koło Ostrowa Wielkopolskiego pojawiło się drugie jajo - tak jak wszyscy przewidywali. Bociania para ma rzesze fanów, którzy skrupulatnie śledzą losy Dziedzica i Przygody i wiadomość o drugim jaju wszystkich "podglądających" bardzo ucieszyła.

Pierwsze jajo pojawiło się w sobotni wieczór. Drugie dziś wieczorem.

Zgodnie z przewidywaniami dziś wieczorem w przygodzickim gnieździe pod kamerą www.bociany.przygodzice.pl pojawiło się drugie jajo. Przygoda ukazała je Dziedzicowi o godz 21.49. Samiec spulchnił wyściółkę, po czym szybko nakrył dołek lęgowy, chroniąc jego zawartość przed zimnem.

Czytamy na facebookowym profilu przygodzickich bocianów.

Autorką zdjęcia, które też tam możecie zobaczyć jest Agata Dera, która od lat śledzi życie w bocianim gnieździe. I dzieli się - na bieżąco na forum bocianów z Przygodzic swoimi spostrzeżeniami i pasją.

Paweł Dolata, który od początku opiekuje się nie tylko gniazdem ale całym projektem przypomina dokładne daty tego, co w tym roku wydarzyło się już w gnieździe Przygody i Dziedzica.

Wyjątkowo wcześnie, bo już 15 marca o g. 15.50, osiedlił się w tym roku pierwszy bocian biały na słynnym gnieździe w Przygodzicach w Wielkopolsce. Kolejne wydarzenia nastąpiły równie szybko:
19.03 g. 17.40 – przylot drugiego osobnika, po nieudanej próbie kopulacji obecny walnął go dziobem i przegnał.
20.03 między 5.20 a 5.26 – przylot drugiego osobnika (zapewne ten sam co dzień wcześniej, nocował w pobliżu), początkowo odganiany został w ciągu godziny zaakceptowany, od 5.55 liczne kopulacje.
28.03 g. 21.51 – zniesienie jaja (wg ruchów samicy), g. 22.31 ukazanie go, gdy rodzic się podniósł.
Stało się to 9. dnia od dnia jej osiedlenia na gnieździe w Przygodzicach i zarazem pierwszych godów.

Kolejne jajo powinno pojawić się pojutrze. Bociany z Przygodzic możecie podejrzeć TUTAJ  http://bociany.przygodzice.pl/