grand prix komeda

i

Autor: BŹ

Grand Prix Komeda

Grand Prix Komeda dzień drugi

2024-06-11 10:32

Ostrów żyje filmem i muzyką. Przynajmniej od wczoraj do soboty. Trwa 13. Grand Prix Komeda czyli​ festiwal muzyki filmowej. Dziś kolejne spotkania i wydarzenia. Festiwal poleca Radio Eska!

To jedyny w Polsce festiwal dla kompozytorów muzyki do filmu. I ma już swoją wysoką rangę - mówi Maria Szeląg, dyrektor Ostrowskiego Centrum kultury.

Ten festiwal dla kompozytorów muzyki filmowej jest już bardzo ważny. Dla tych, którzy są mocno w temacie osadzeni Grand Prix Komeda już nie stanowi żadnego hasła do rozkodowania, wręcz przeciwnie – doskonale wiedzą czym jest ten festiwal, gdzie się odbywa. To dla nas duża duma i radość.

A my tylko dodamy, że laureat zgarnia statuetkę i 30 tysięcy złotych.

Pokazy filmów konkursowych - których jest siedem - od jutra (środa).

Dziś w programie festiwalu - pokaz specjalny filmu REWERS - to o 16.00 w OCK, promocja książki - wywiadu rzeki z Michałem Urbaniakiem, który w tym roku jest w jury konkursu - o 18.00 w Forum Synagoga, a o 20.00 recital Zbigniewa Zamachowskiego w Ostrowskim Centrum Kultury.

Na ostrowskim festiwalu filmowym od 7. edycji w 2018 r., przyznawana jest Nagroda Grand Prix Komeda za Całokształt Twórczości. W tym roku odbierze ją Włodzimierz Pawlik – światowej sławy pianista jazzowy i kompozytor, w którego dorobku znajduje szereg dzieł muzyki filmowej, kompozycji orkiestrowych, a albumy osiągają na rynku status złotych i platynowych. Podczas 13. edycji zobaczymy dwa filmy, do których muzykę skomponował Włodek Pawlik. W festiwalowy wtorek zostanie wyświetlony film „Rewers” w reż. Borysa Lankosza. Wieczorem czeka nas spotkanie autorskie. Gośćmi Łukasza Maciejewskiego będą: Michał Urbaniak, Jacek Górecki, autor książki Michaś. Wywiad rzeka z Michałem Urbaniakiem oraz Jan Kanty Pawluśkiewicz, jeden z bohaterów książki Księgi nieczyste Zygmunta Koniecznego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Jakuba Barana. Wieczór zakończy się recitalem Zbigniewa Zamachowskiego, któremu na fortepianie towarzyszyć będzie Roman Hudaszek - zapraszają organizatorzy.

Medialnym patronem festiwalu jest Radio Eska.

Proste pytania z "Milionerów" za 500 zł. 10/10 to obowiązek!

Pytanie 1 z 10
Które to slangowe "no pewnie":
Źródło: Grand Prix Komeda : dzień drugi