gaz

i

Autor: pixabay.com

Grabów nad Prosną pisze do premiera w sprawie cen gazu - mieszkańcom grozi "ubóstwo energetyczne"

2021-11-29 10:49

Pisma, apele, protesty nie dały żadnych efektów. Podwyżki nadal obowiązują, a mieszkańcom grozi "ubóstwo energetyczne". Tak w piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego pisze samorząd Grabowa nad Prosną. A chodzi o drastyczne podwyżki cen gazu, jakie wprowadziła spółka Gen Gaz dla swoich odbiorców. Nimi są właśnie mieszkańcy Grabowa nad Prosną, a także Kobylej Góry, Doruchowa i Mikstatu.

​Szereg akcji nie przyniósł efektów dlatego samorząd Grabowa nad Prosną wystosował pismo do premiera Mateusza Morawieckiego. Chodzi o drastyczne podwyżki cen gazu, jakie dotknęły mieszkańców gmin Grabów nad Prosną, Mikstat, Kobylą Górę i Doruchów. Jak przyznają samorządowcy z Grabowa liczne pisma i apele o obniżkę cen nic nie dały. Grabów więc apeluje do władz centralnych o podjęcie konkretnych działań w tym zakresie.

Wysłaliśmy wiele pism, natomiast te które otrzymujemy są niesatysfakcjonujące dla nas. Podwyżka w dalszym ciągu się utrzymuje. Są proponowane jakieś zmiany w podatkach, ale i tak ta podwyżka dla naszej gminy jest bardzo duża, bo to jest 100% podwyżki. Ceny gazu wzrosły o 170%, co się przełożyło na ponad 100% podwyżkę na rachunkach. 

mówi przewodniczący rady miasta i gminy Grabów nad Prosną Marcin Biel.

Podwyżki obowiązują od 1 października. Objętych nimi zostało kilkadziesiąt gmin w Polsce, tych w których dostawcą jest niemiecka spółka Gen Gaz.

Sonda
Czy ceny gazu powinny być stałe?
Ogromny pożarna ul. Jagiellońskiej w Olsztynie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE