lewkow

i

Autor: fb muzeum lewków

film

Filmowcy wchodzą do pałacu w Lewkowie

2024-02-29 11:25

Międzynarodowa produkcja filmowa w muzeum w Lewkowie. Dawny pałac Lipskich pod Ostrowem zostanie na kilka dni zamknięty dla zwiedzających, bo rozgości się w nim duża ekipa. Jaki film tam powstaje na razie jest objęte tajemnicą.

Cały nasz kompleks pałacowy zamieni się w plan filmowy. Będzie tu liczna, międzynarodowa ekipa i bardzo dużo sprzętu więc jesteśmy zobowiązani umową, aby zamknąć wszystko dla zwiedzających. Będzie to jednak tylko kilka dni, w przeciwieństwie do Gołuchowa, gdzie na zamku kręcono nową "Akademię Pana Kleksa" przez kilka tygodni - wyjaśnia Sylwia Nowicka, dyrektor muzeum

lewkow

i

Autor: fb muzeum lewków

To nie pierwszy raz, kiedy pałac zamienia się w plan filmowy.Ciągle poszukujemy zdjęć, jakie powstały tutaj do filmu jeszcze przed drugą wojną światową - dodaje Sylwia Nowicka - Znany reżyser Bernard Marwiński w latach 30 kręcił film „Skandal w małej rezydencji". Zdjęcia powstały, ale film nigdy nie wszedł na ekrany, choć Kurier Poznański zapraszał już na premierę. Nie możemy tego materiału odnaleźć, a dla nas byłby to prawdziwy rarytas dla muzeum.

Muzeum w Lewkowie będzie zamknięte dla zwiedzających od 20 do 23 marca.

lewkow

i

Autor: fb muzeum lewków
Źródło: Filmowcy wchodzą do pałacu w Lewkowie