film

i

Autor: JL

KULTURA - POSŁUCHAJ

Filmowa ekipa znów w Ostrzeszowie. Gdzie i - co kręcić będą filmowcy?

2024-04-02 12:05

Jakub Zadka znów wkracza na plan filmowy. Tym razem, we współpracy z Patrykiem Jurkiem i Sławkiem Pawlakiem. Najnowszy projekt filmowego trio nosi tytuł ,,Algorytm życia''. I zdecydowanie nie będzie to lekkie kino. Na ekranie zobaczymy znów - twarze znane i lubiane - ale i kogoś, kogo z pewnością znacie ... osobiście albo chociaż, odrobinę bliżej.

Marzy Wam się aktorska przygoda? Chcielibyście zagrać w filmie? Teraz będziecie mieli okazję takie marzenie spełnić.

Jakub Zadka, Patryk Jurek i Sławek Pawlak pracują nad nowym projektem i już wkrótce będą poszukiwać statystów - którzy wzięliby w nim udział.

Będziemy poszukiwać statystów, czyli osób bez tzw. ról mówionych, a tak naprawdę to są bardzo ważne osoby, bo one tworzą film. Ten drugi plan jest tak samo ważny jak pierwszy. Ten film byłby sztuczny bez nich. Jeśli będziemy kręcić sceny, np. w kawiarni i będą dwie postaci, a reszta stolików pozostanie pusta, to widz będzie od razu miał wrażenie, że nie jest to prawdziwe - mówi Jakub Zadka.

Tutaj - jeśli chcielibyście zagrać w filmie to warto śledzić social media twórców, bo tam najprędzej znajdziecie informacje o castingach.

Sceny do najnowszego filmu pt. ,,Algorytm życia'' kręcone będą w okolicach Ostrzeszowa.

Generalnie skupiamy się na powiecie ostrzeszowskim, tutaj będziemy kręcić. To będzie w różnych miejscach. Jeśli chodzi o zamknięte pomieszczenia, tzw. wnętrza to będą domy w okolicach Kobylej Góry, Ostrzeszowa. Jeśli chodzi o plener to będziemy chcieli wykorzystać nasz piękny Park Kosynierów - dodaje Jakub. 

W ,,Algorytmie życia'' zagrają m.in. Wiktoria Gąsiewska, Artur Dziurman, czy Sebastian Wątroba, ale nie tylko. Na dużym ekranie zobaczymy też znanych nam ostrzeszowian - Szymona Chwalisza, czy Patryka Szewczyka.

Udało nam się pozyskać znane nazwiska ze świata filmu. Zaproszenie oficjalnie przyjęła Wiktoria Gąsiewska, Pani Grażyna Zielińska, znana z serialu ,,Ranczo'', gdzie grała babcię zielarkę. Będzie też Artur Dziurman ora znany z serialu W-11 Sebastian Wątroba. Jeśli chodzi o postać epizodyczną, do współpracy zaprosiliśmy naszego krajana Szymona Chwalisza, który wcieli się w postać wydawcy książki. Swój udział w filmie będzie miał również Patryk Szewczyk, który wystąpi ze swoją autorską muzyką, która będzie budowała całe tło filmu - mówi Jakub. 

Wiemy już, kto i gdzie zagra. No i teraz czas na pytanie podstawowe - o czym będzie ,,Algorytm życia''? 

Głównym spoiwem tego filmu będzie temat mocno związany z branżą influencerską, social mediami, kontra wybitny talent, ale oczywiście - niezauważony. Bo teraz należy sobie zadać pytanie, czy infulencerzy to są utalentowani ludzie, którzy są docenieni w social mediach, czy są to tylko sztucznie wykreowane postaci? Nie wrzucam tutaj wszystkich do jednego worka, bo to nie o to chodzi. Samych influencerów można przecież zaliczyć do różnych kategorii, bo są to i branże samochodowe, modelingowe - jest tego masa. Natomiast, w naszym projekcie wystąpi dwóch głównych bohaterów. Pierwsza postać, z którą widz - mam nadzieję - będzie się utożsamiał to jest tak zwany protagonista, czyli człowiek, który mierzy się z trudnością dzisiejszego świata. Jest niezauważony, a jest wybitnie utalentowany i szuka rozwiązania, jak się przebić. Kontrastowo, będziemy mogli zauważyć człowieka, który wokół siebie potrafi skupić spore zainteresowanie. Jego charyzma, umiejętność sprzedaży ,,samego siebie'' - to go wybija - dodaje Jakub. 

Film na duży ekran trafi najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Posłuchajcie rozmowy z twórcami - Jakubem, Patrykiem i Sławkiem - którzy opowiedzą Wam, co nieco więcej ;)

Filmowa ekipa znów w Ostrzeszowie. Gdzie i - co kręcić będą filmowcy?

Quiz o kultowych filmach. Podajemy tytuł i imię bohatera. Odgadniesz, kto zagrał tę postać? Trudny test nawet dla kinomaniaków

Pytanie 1 z 10
W filmie „Nietykalni” wcielił się w rolę Drissa. Ten aktor to: