ZDJĘCIE POGLĄDOWE

i

Autor: pixabay.pl

WAKACJE 2024

Ekipa ratowników w pełnym składzie. Sezon na kąpielisku startuje już wkrótce!

2024-06-12 11:00

Ekipa w komplecie. Wszyscy ratownicy gotowi do rozpoczęcia sezonu na kąpielisku w Ostrzeszowie. Ten zbliża się wielkimi krokami, bo już 21 czerwca startuje oficjalne otwarcie ostrzeszowskiego kąpieliska! Czekacie? :)

Jest pełen skład. Ostrzeszowskie kąpielisko ma już skompletowaną załogę na zbliżający się sezon wakacyjny.

Większość ratowników to osoby, które pracują na pływalni przez cały rok, ale nie tylko.

Jeżeli chodzi o ratowników, to tradycyjnie już posiłkujemy się naszymi ratownikami z krytej pływalni, czyli tą naszą stałą ekipą, która jest już doświadczona, która zna jeden i drugi obiekt i już od kilku lat w zasadzie obstawiamy to we własnym zakresie. Do tego zatrudniamy 2- 3 ratowników dodatkowo, ale też są to już osoby, które pracowały tu we wcześniejszych sezonach, także pod względem zabezpieczenia ratowniczego jesteśmy już gotowi na sezon. Zawsze gwarantowane jest minimum 2 ratowników, jednak gdy jest naprawdę ciepło i upalnie i jest taka potrzeba, to dorzucamy tam nawet do 5 ratowników - mówi Marcin Kasprzak, dyrektor ds. sportu i rekreacji.

Głównym zadaniem ratowników jest dbanie o bezpieczeństwo. Do ich obowiązków nie należy pilnowanie naszych dzieci, o czym niektórzy rodzice zapominają.

Główną funkcją ratownika wodnego jest obserwacja lustra wody. Ratownik dba o bezpieczeństwo, dlatego zwraca on uwagę na to, co się dzieje i reaguje na sytuacje, które mogą stwarzać zagrożenie za chwilę i skutkować jakimś wypadkiem, więc często jego reakcja jest dużo szybsza niż - na szczęście - skutki pewnych działań. Natomiast, jeżeli ktoś zakłada, że ratownik jest po to, by opiekować się ich dzieckiem, bo tak też bywa, to chciałbym Państwa wyprowadzić z błędu - ratownik nie jest od tego, by pilnować dzieci - dodaje Marcin Kasprzak.

Sezon na kąpielisku startuje już 21 czerwca. Otwarty basen będzie czynny codziennie (o ile pogoda na to pozwoli) - do końca wakacji.

Jakie zagraniczne wakacje najbardziej do ciebie pasują?

Pytanie 1 z 10
Jaki masz budżet?