ukraina

i

Autor: Powiat ostrzeszowski

Dary z Niemiec przyjechały do Ostrzeszowa - paczki zostaną przekazane Ukraińcom

2022-03-15 10:45

8 magazynów zapełnionych po sufit. 3 ciężarówki z darami z Niemiec przyjechały do Ostrzeszowa. Tu je rozładowano, a artykuły posortowano. Dalej pojadą do Ukrainy. W akcję włączyli się wolontariusze, harcerze, a także pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Tony ubrań, żywności, artykułów medycznych czy higienicznych i góry zabawek - 8 magazynów po sufit zapełnionych jest darami z Niemiec. 3 ciężarówki z artykułami dla ukraińskich uchodźców i żołnierzy przyjechały do Ostrzeszowa. Tu je rozładowano, a rzeczy posortowano. Część darów zostanie w Ostrzeszowie. Będą z nich korzystać rodziny, które tu uciekły przed wojną. Pozostałe rzeczy m.in środki medyczne czy opatrunki pojadą dalej do Ukrainy. Transporty wyruszą do miasta partnerskiego powiatu ostrzeszowskiego - Drohobycza oraz innych miejsc w Ukrainie.

Wielkie serca mają również ostrzeszowianie. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie nadal prowadzi zbiórkę na rzecz Ukraińców. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców do Ukrainy pojechało już 10 transportów humanitarnych. 

Nie brak firm, instytucji i organizacji pozarządowych, które służą pomocą. Dzięki całej rzeszy ludzi dobrej woli do dzisiaj PCPR wysłało na Ukrainę 10 transportów humanitarnych, m.in. do Kijowa, Tarnopola, Rawy Ruskiej i Drohobycza.

Informuje powiat ostrzeszowski. 

Zbiórka prowadzona jest od 13:00 do 18:00 w byłej szkole rolniczej w Ostrzeszowie.

Wolontariusze z całego świata pomagają uchodźcom w Przemyślu
Sonda
Cz sankcje na Rosje zostaną kiedyś zniesione?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE