przedszkole czajków

i

Autor: Urząd Gminy Czajków

Darmowa opieka dla maluchów i nowe miejsca pracy w Czajkowie

2022-09-30 12:52

Czajków w końcu się doczekał. Jest nowe gminne przedszkole i darmowy żłobek. Zainteresowanie jest naprawdę spore - placówka powstała w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, którzy do tej pory nie mieli gdzie zostawić swoich najmłodszych pociech. Powstały też nowe miejsca pracy, które bardzo szybko zostały zapełnione.

W tym roku w Czajkowie otwarto nowoczesne przedszkole z oddziałem żłobkowym. To ogromna i bardzo kosztowna inwestycja, która umożliwiła najmłodszym rozpoczęcie swojej szkolnej przygody w nowocześnie urządzonych salach. Utworzono także oddział żłobkowy, którego do tej pory bardzo brakowało mamom.

Przedszkole ma cztery klasy i może pomieścić setkę najmłodszych. Do tego oddział żłobkowy. Na ten moment mamy zgodę na 20 dzieci żłobkowych. Możemy to powiększyć, bo zarówno same pomieszczenia, jak i ich wyposażenie pozwalałoby przyjąć więcej dzieci. Obecnie z darmowego żłobka korzysta 17 maluchów - mówi wójt gminy Czajków, Henryk Plichta.

Nowa placówka to także nowe miejsca pracy. Braki kadrowe wypełniono bardzo szybko. 

Z racji tego, że wcześniej w naszej gminie nie było oddziału żłobkowego, zatrudniliśmy dodatkowo panie, które zajmują się teraz maluchami. Zwiększyliśmy też kadrę, która zajmuje się utrzymaniem porządku i podawaniem pożywienia w przedszkolu - dodaje wójt. 

Budowa nowego przedszkola z oddziałem żłobkowym kosztowała prawie 7,2 mln złotych - większość stanowiły środki zewnętrzne.

QUIZ: Przedszkole w PRL-u. Czy leżakowanie było najgorsze? Sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Spadła na kamycki, potłukła sobie: