zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.pl

STRAŻ MIEJSKA

Czy miejski monitoring się sprawdza? Kamery widzą więcej ...

2024-06-14 9:18

Ostrzeszów - miasto monitorowane. Na ten moment jest tu blisko 60 kamer, ale w planach są już kolejne zakupy. To dlatego, że te małe urządzenia nie tylko mają charakter profilaktyczny, ale też bardzo często pomagają w ujęciu sprawcy. Tak wynika z najnowszych danych straży miejskiej.

Blisko 80 wykroczeń. Tyle w ostatnim czasie udało się ujawnić dzięki kamerom, zainstalowanym w różnych częściach miasta. W większości to kwestia nieprawidłowego parkowania, ale nie tylko.

Połowa z ujawnionych wykroczeń dotyczy kwestii drogowych. To m.in. wjazd pod znak zakazu, parkowanie w niedozwolonych miejscach. Mieliśmy także przypadki, gdy nagrania były przekazywane na policję. Dotyczyły one m.in. znęcania się nad zwierzętami, spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym - tutaj mówimy o popularnym ostatnio drifcie, ale także kradzieży sklepowych. Sprawcy podjeżdżali samochodami i dzięki nagraniom udało się ustalić, kto to był. Nie ma też co ukrywać, że kamery działają prewencyjnie - mówi komendant Straży Miejskiej w Ostrzeszowie, Sławomir Grzegorowski.

W Ostrzeszowie jest 57 kamer. Te znajdują się m.in. w Parku Jana Pawła II, czy na skrzyżowaniu ulic Kaliskiej z Powstańców Wielkopolskich.

Tylko w tym roku, w mieście zamontowano 16 nowych urządzeń. Wszystkie obejmują obszar Parku Kosynierów.

Te reklamy z lat 90. znał każdy! Sprawdź się w tym quizie!

Pytanie 1 z 10
Jak się kończył popularny slogan „Co Kropelka sklei, sklei…”?