biznes

i

Autor: pixabay.pl

BIZNES

Czas na Młodych! Punkt doradztwa w ostrzeszowskim Urzędzie Pracy

2023-10-17 12:07

Doradztwo zawodowe, pomoc psychologiczna, prawna - i wsparcie finansowe. To formy aktywizacji zawodowej skierowane do młodych osób z powiatu ostrzeszowskiego. Od września, w tutejszym Urzędzie Pracy działa Punkt Doradztwa Zawodowego, który powstał w ramach pilotażowego projektu ,,Czas na Młodych - Punkty doradztwa dla młodzieży''.

Chcesz założyć własny biznes, ale przeraża cię piramida wniosków, dokumentów i nie wiesz od czego zacząć?

Jeśli tak - to coś właśnie dla Ciebie.

Ostrzeszowski pośredniak zaprasza do Punktu Doradztwa, który skierowany jest dla osób młodych, do 30. roku życia z powiatu ostrzeszowskiego.

W ramach jego działalności każdego dnia dyżury pełnią specjaliści, którzy oferują bezpłatną pomoc psychologiczną, ekonomiczną, zawodową oraz prawną.

Od września na terenie Powiatowego Urzędu Pracy rozpoczął działalność Punkt Doradztwa dla osób młodych. Jego celem jest takie wsparcie na zasadzie diagnozy potrzeb młodego człowieka, a później, w przyszłym roku ma możliwość - taka osoba - skorzystać ze wsparcia finansowego. Oprócz tego, osoba młoda będzie miała propozycję skorzystania z różnych form aktywizacji, ale to wsparcie finansowe na rozpoczęcie różnego rodzaju form aktywizacji zawodowej, uzyska ona dopiero w przyszłym roku. Ten rok to są porady specjalistyczne, diagnoza potrzeb, zachęcenie młodego człowieka do poszukiwania pracy, podjęcia szkoleń, udziału w stażach, określenie jego problemów - mówi dyrektor Urzędu Pracy w Ostrzeszowie, Ewa Rycerska. 

Punkt doradztwa dla osób młodych jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 - do 15:00, we wtorki i czwartki - do godz. 16:00.

W ramach jego funkcjonowania każdego dnia młoda osoba ma możliwość skorzystania ze specjalistycznej porady - prawnej, ekonomicznej, czy psychologicznej. Pełen harmonogram dyżurów znajdziecie poniżej. 

pup

i

Autor: Powiatowy Urząd Pracy w Ostrzeszowie

Projekt ten finansowany jest ze środków ministerialnych.

Jakim typem osobowości jesteś? Testowy quiz

Pytanie 1 z 2
Co lubisz robić w wolnym czasie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE