zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.pl

NATURA

Coś dla ciała i ducha. Warsztaty ,,Ziołowa uczta dla kobiet'' - już jutro!

2024-05-16 10:24

Zbieranie, rozpoznawanie i zastosowanie ziół, które natura ofiaruje nam całkowicie za darmo. To motyw przewodni jutrzejszych warsztatów, które skierowane są głównie do płci pięknej. Podczas nich będzie można m.in. samodzielnie przygotować naturalne kosmetyki, by później - zabrać je do domu.

Która z Was drogie Panie chciałaby poczuć się jak słowiańska zielarka? I dowiedzieć się nieco więcej o ziołach i ich zastosowaniu? Mamy tutaj chętne kandydatki? Jeśli tak, to świetnie się składa, bo już jutro będzie okazja, by zaczerpnąć trochę takiej ,,ziołowej'' wiedzy.

Już jutro w ramach międzynarodowego projektu Ziołowe przyjęcia będzie można skorzystać z ziołowej uczty dla ciała, ducha i zmysłów i dołączyć do wszystkich chętnych, którzy już wyrazili chęć uczestniczenia w tym wydarzeniu. Warsztaty odbędą się w miejscowości Mostki, koło Ostrzeszowa. Natomiast same Ziołowe przyjęcia to gale i uczty na cześć natury i ziół w bardzo oryginalnych aranżacjach, z mnóstwem niespodzianek, w ciekawych miejscach i z dobrą energią. Chodzi o to, aby każda kobieta mogła na chwilę odpocząć, oderwać się od codziennych obowiązków i poświęcić czas tylko dla siebie - mówi Marzena Wojtkowiak, prowadząca zajęcia.

Podczas jutrzejszych zajęć każda z Pań będzie mogła stworzyć - całkowicie od podstaw - naturalne kosmetyki.

Podczas tych warsztatów, tym razem wykonamy skuteczne mazidło przeciwbólowe z żywokostem. Będzie też naturalny, regenerujący krem przeciwzmarszczkowy z nutą ekstraktu z tulipana, bakuchiolu, zawarty w nim będzie też aloes, amazońskie masła i oczywiście szczypta złota. Na zakończenie wykonamy różany specyfik na bazie hydrolatu z róży damasceńskiej, który z pewnością przyda się każdej Pani, bez względu na wiek. Każdy uczestnik zabierze ze sobą wiedzę, komplet materiałów wraz z recepturami i - oczywiście własnoręcznie wykonane, naturalne kosmetyki - dodaje Marzena Wojtkowiak.

Na warsztaty obowiązują zapisy. Te, rozpoczną się jutro o godz. 17:00. O szczegółach dowiecie się zaglądając do Kobylogórskiego Ośrodka Kultury.

plakat

i

Autor: FB Kobylogórski Ośrodek Kultury

Czy rozpoznasz te zioła?

Pytanie 1 z 12
Zioło na zdjęciu to...
kozieradka