idz z przewodnikiem

i

Autor: um ostrów

Chcesz zobaczyć Ostrów? Idź z przewodnikiem

2022-02-12 13:07

Zachęca do tego samorząd miejski i funduje turystom 120 bezpłatnych godzin do wykorzystania. A co warto zobaczyć? Na trasie zwiedzania są między innymi 1 LO, konkatedra, synagoga, muzeum miasta, czy sam rynek.

Co cieszy się powodzeniem? Na pewno ostrowski rynek. Jeśli to jest jeszcze od wiosny do lata, to nawet zachwyca mieszkańców Torunia, którzy przecież u siebie mają jeden z najpiękniejszych - mówi Maria Szubert – Kornaszewska, szefowa ostrowskich przewodników PTTK. 

Jeśli to są ludzie z innych miast Polski, to zwykle mają sprecyzowane zapotrzebowania- dodaje Maria Szubert – Kornaszewska.  Byli u nas przedstawiciele poznańskiej biblioteki, którzy co miesiąc wyjeżdżają do innej miejscowości na terenie Wielkopolski i powiedzieli konkretnie co ich interesuje. Chcieli być w auli 1LO i Starej Przepompowni, czyli tam gdzie zwykle w sobotę czy niedzielę nie wejdą sami, bo szkoła jest zamknięta a w klubie są imprezy. 

idz z przewodnikiem

i

Autor: stara przepompownia

Zaskoczyć turystów można jednak nie tylko pięknymi miejscami, ale też listą znanych postaci związanych z Ostrowem.

Komeda i jego związki z Ostrowem są bardzo rozpowszechnione. Ale na przykład kiedy pokazujemy metalowe gitary przed OCK i napis BIG CYC, to się dziwią. Zwykle nie wiedzą, że grupa poza Jackiem Skibą jest z Ostrowa. To samo są zaskoczeni informacjami o Grześkowiaku, Ofierskim, Żylińskiej czy Radowiczu - dodaje szefowa przewodników

idz z przewodniekim

i

Autor: az

Na zwiedzanie z przewodnikiem trzeba umówić się wcześniej w siedzibie PTTK.