SOSW

i

Autor: FB Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Ostrzeszowie

JUBILEUSZ

Będzie bal! Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy ma urodziny

2024-04-12 10:21

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Ostrzeszowie świętuje okrągłą rocznicę. Placówka działa już w Ostrzeszowie 40 lat. I dlatego - szykuje się do wielkiej imprezy. Uroczysta gala, na którą zaproszeni są wszyscy mieszkańcy, którzy o niepełnosprawności chcieliby dowiedzieć się trochę więcej - już w najbliższy wtorek.

To wielkie święto osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Ostrzeszowie ma już 40 lat. I z tej okazji zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy. Uroczysta gala - już w najbliższy wtorek. Ale to tylko finał, bo przygotowania do tej imprezy trwają już od wielu miesięcy.

To jest taki finał. Tak naprawdę do tego wydarzenia szykujemy się już od września. To jest zbieranie informacji, to są telefony po naszych emerytach, osobach, które z nami współpracowały, wspominanie, poszukiwanie. Jest to dla nas szczególny czas. Tak naprawdę cały ten rok szkolny gdzieś przekopujemy się przez historię placówki, przypominamy sobie różne rzeczy - mówi dyrektor placówki, Katarzyna Kokoszko - Hodyjas.

Sami patrzymy na siebie, jacy byliśmy, kiedy przychodziliśmy tu do pracy. Niektórzy z nas pracują tutaj bardzo długo, od samego początku funkcjonowania tej placówki. Tych ludzi jest coraz mniej. Teraz są to nasi - zazwyczaj - emeryci, którzy pracowali tutaj długo. Od tego początku pozostali pojedynczy pracownicy - dodaje wicedyrektor Krzysztof Jędrzejak.

Wszystko rozpocznie się od części oficjalnej w Ostrzeszowskim Centrum Kultury. Potem impreza przeniesie się do samego ośrodka.

W ramach ,,lecia'' takim naszym finałem będzie zorganizowanie gali, która odbędzie się 16 kwietnia. Zapraszamy na to wydarzenie wszystkich naszych absolwentów i ich opiekunów, byłych i obecnych pracowników oraz wszystkie osoby, które tak naprawdę przez te lata z nami współpracowały, które wspierały naszą szkołę, kibicowały nam i nas - po prostu lubiły. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą z nami świętować. Gala będzie odbywać się w kinoteatrze. Będzie ona związana z występami artystycznymi naszych dzieci, pracowników oraz ze wspominaniem. Po tej gali, z zaproszonymi gośćmi chcemy przyjść do naszej placówki, pozwiedzać specjalny ośrodek. Będziemy mieli drobny poczęstunek, tort - dodaje Katarzyna Kokoszko - Hodyjas. 

To wszystko już w najbliższy wtorek. Początek o godz. 10:00. I jak zawsze przy okazji imprez organizowanych przez ośrodek - tutaj każdy jest mile widziany.

Znasz nazwy państw świata po angielsku? Bijemy brawo za komplet punktów w naszym quizie!

Pytanie 1 z 15
Węgry to: