ręce

i

Autor: pixabay.pl

SPOŁECZNE

Będą warsztaty i tybetańskie misy. Przed nami Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

2023-06-01 12:18

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych to coroczna inicjatywa organizowana przez Stowarzyszenie Radość Niepełnosprawnym, działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Ostrzeszowie. Tym razem zamiast festynu - będą relaksacyjne warsztaty w czernikowskiej czytelni.

Spotkają się w bibliotece, by wspólnie świętować Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych.

Ostrzeszowskie Stowarzyszenie Radość Niepełnosprawnym już po raz kolejny organizuje spotkanie integracyjne, które w tym roku wyjątkowo będzie także połączone z Dniem Mamy. 

Świętowanie rozpoczęło się 17 maja, kiedy to najmłodsi członkowie stowarzyszenia mieli okazję zobaczyć spektakl ZAMIESZANIE w wykonaniu warszawskiej grupy MAM TEATR.

Teraz świętować będą ci trochę starsi - wraz ze swoimi rodzicami.

Teraz zaprosimy starsze osoby z naszego stowarzyszenia wraz z rodzicami - na 5 czerwca, to będzie Dzień Godności połączony z Dniem Mamy. W programie mamy warsztaty, które odbędą się w bibliotece. Na pewno będziemy mieć misy tybetańskie - takie zajęcia relaksacyjne poprowadzi Pani Katja Dembska, a panie bibliotekarki z kolei poprowadzą warsztaty z robienia mydełek i świec - mówi Iwona Rogozińska, prezes Stowarzyszenia Radość Niepełnosprawnym.

Dwa dni później - 7 czerwca - w Ostrzeszowie, już po raz czwarty odbędzie się kolorowy przemarsz osób niepełnosprawnych pn. SPOTKAJMY SIĘ RAZEM.

Do korowodu dołączyć może każdy, w dowolnym momencie. Start o godz. 10:00 spod starostwa powiatowego.

Hotel Paradise, czy Love Island? Rozpoznaj program!

Pytanie 1 z 6
Prowadząca tego programu pojawiła się w 5. edycji Top Model
Hotel Paradise, czy Love Island? Rozpoznaj program! QUIZ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE