20 milionów złotych z funduszy unijnych na szpital w Ostrowie. O pieniądze z KPO (Krajowy Plan Odbudowy) ubiegało się kilkaset placówek. Ostrowska znalazła się w czołówce tych, które otrzymały maksymalne dofinansowanie.
Mieliśmy gotowe projekty, miejsce i pozwolenie na budowę, zabezpieczony swój wkład i to co może najważniejsze - największą w Wielkopolsce kadrę medyczną na oddziale - mówi starosta ostrowski Paweł Rajski - Ta lokata i maksymalna kwota dotacji pokazują jak ważna jest praca zespołowa. Rozdanie unijnych pieniędzy jest wyjątkowo późno, a to oznacza, że będziemy mieli mało czasu by całą inwestycję przeprowadzić i rozliczyć. Firma, która wygra przetarg będzie miała wyzwanie.
Projekt jest tak przygotowany, że najpierw powstanie skrzydło dla geriatrii, a potem będzie powiększone o miejsce dla oddziału paliatywnego. Ona oddziały pracują od lat w trudnych warunkach w małym szpitaliku przy ulicy 3 Maja.
Nowe skrzydło będzie jednym z najnowocześniejszych w kraju - mówi Marek Widenka, szef oddziału - Budynek jest tak zaprojektowany, że znajdzie się miejsce na więcej łóżek, gabinety, całe zaplecze, ale też kompleks poradni, bo tam mamy obecnie największe obciążenie.
Ostateczną cenę poznamy po przetargu. Wstępnie koszt inwestycji wyceniany jest na 27 milionów złotych
Źródło: 20 milionów złotych na nowe skrzydło szpitala. Rekordowe dofinansowanie dla powiatu ostrowskiego