Za nami połowa teatralnego maratonu w Kaliszu

i

Autor: mraj

TEATR

Za nami połowa teatralnego maratonu w Kaliszu

2024-05-16 10:00

Teatralny maraton w Kaliszu trwa. Za nami już połowa 64. Kaliskich Spotkań Teatralnych. Festiwalu Sztuki Aktorskiej. W środę, (15.05) widzowie obejrzeli dwa spektakle. „Melodramat” z Teatru Powszechnego w Warszawie oraz monodram „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej”

Kolejne spektakle i kolejne teatralne doznania. W Kaliszu trwają 64. Kaliskie Spotkania Teatralne, Festiwal Sztuki Aktorskiej. W środę, (15.05) widzowie obejrzeli dwa przedstawienia. Jednym z nich był „Melodramat” z Teatru Powszechnego w Warszawie w reżyserii Anny Smolar to historia o Kubie i Krystynie, parze uwikłanej we współuzależnieniowy cykl wzlotów i upadków.

To był pomysł, z którym przyszła reżyserka Ania Smolar z bardzo jasną wizją i tekstu i spektaklu. Chodzi o to, że figura współuzależnienia ona jest niezależna od płci tzn. i mężczyzna może być uzależniony i kobieta. Ta płeć w tym momencie jest nieważna. Ona jest pewnego rodzaju figurą. Dlatego w naszym spektaklu wszystkie osoby współuzależnione mają na imię Krystyna, a wszystkie osoby uzależnione mają na imię Kuba - mówi Anna Ilczuk, aktorka.

Wczoraj kaliska publiczność obejrzała również monodram „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej”. Dziś (czwartek) kolejne dwa spektakle. „Czas porzucenia” z Teatru Jaracza w Olsztynie oraz „Mała piętnastka – legendy pomorskie” z Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Najlepsze aktorskie kreacje poznamy w sobotę. Partnerem medialnym Kaliskich Spotkań Teatralnych jest Radio Eska.

Oto najbardziej znane osoby w PRL. Potrafisz je rozpoznać?

Pytanie 1 z 15
To jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków komunistycznych. Kto?
Oto najbardziej znane osoby w PRL. Potrafisz je rozpoznać?
Źródło: Za nami połowa teatralnego maratonu w Kaliszu