Niespokoja noc w regionie. Szalała wichura!

i

Autor: Ostrów na Sygnale/ OSP Janków Przygodzki

Wichura szalała! Niespokojna noc w Południowej Wielkopolsce.

2020-02-24 9:08

W poniedziałkowy poranek wiatr już spokojniejszy, ale niedzielny wieczór i noc do najspokojniejszych w Południowej Wielkopolsce nie należały. Strażacy mieli co robić. Na szczęście, wichura nie przyniosła ofiar. Niestety, jest ofiara wypadku. Na obwodnicy Ostrowa zginał 25 -letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego. Okoliczności tego wypadku wyjaśnia ostrowska policja.

W Ostrowie Wielkopolskim wichura przyniosła także  burzę. Zalana została ulica Reymonta. Studzienki kanalizacyjne nie nadążały z odbieraniem wody. Potrzebna była pomoc służb.

Burza przetoczyła się także przez Kalisz. Ale nie wyrządziła zniszczeń. Podobnie było w Pleszewie.
Sporo zgłoszeń mieli natomiast strażacy z Ostrzeszowa. Wichura naderwała dach budynku inwentarskiego w gminie Doruchów. Natomiast w Mąkoszycach trzeba było usunąć powalone na drogę drzewo. Podobnie było w miejscowości Turze, gdzie wiatr powalił drzewo na krajową "11".
Z uszkodzonymi dachami i naderwanymi i przewróconymi drzewami walczyli także strażacy z Kępna.

Ale to nie jedyny bilans minionych kilkunastu godzin.

​25 - letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego zginął w wypadku, do którego doszło na obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego około 2 w nocy.
Osobowe audi, którym kierował mężczyzna , zderzyło się z dostawczym fiatem ducato.
Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi. Wstępne informacje mówią o tym, że kierowca audi wyprzedzał ducato. I wtedy doszło do zderzenia, a oba samochody uderzyły w barierki. Tę wersję jeszcze wyjaśniają policjanci.
Kierowca ducato był trzeźwy.