Patryk Jędrowiak

i

Autor: JL

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

W Ostrzeszowie bez zmian. Patryk Jędrowiak wygrywa drugą turę

2024-04-22 10:03

Decyzja zapadła. Wiemy już, kto dalej będzie rządzić w Ostrzeszowie. PKW przekazała oficjalne wyniki głosowania w drugiej turze. Z przewagą niespełna dwóch tysięcy głosów zwyciężył kandydat Bezpartyjnych dla Ziemi Ostrzeszowskiej - Patryk Jędrowiak.

Patryk Jędrowiak - oficjalnie - po raz drugi został burmistrzem Ostrzeszowa. We wczorajszej dogrywce zagłosowało na niego ponad 60% mieszkańców.

Wyniki przyjęliśmy, oczywiście z bardzo dużym zadowoleniem. Przekroczenie 60% to taki dodatkowy bonus i powód do zadowolenia. Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim mieszkańcom za poparcie. Myślę, że to naprawdę duży powód do zadowolenia, że po raz drugi udało się pokonać bardzo doświadczonego i cenionego przez wielu samorządowca, ale - myślę, że - jest to też oznaka dużej dozy zaufania i dobrej współpracy przy wielu inwestycjach, które przeprowadzaliśmy przez ostatnie pięć lat. Jestem przekonany, że przed nami kolejna dobra perspektywa dla nas, mieszkańców i dla miasta i gminy Ostrzeszów - mówi Patryk Jędrowiak.

W drugiej turze - łącznie - udział wzięło 45,13% mieszkańców. Na kandydata Bezpartyjnych dla Ziemi Ostrzeszowskiej - Patryka Jędrowiaka zagłosowało 5024 mieszkańców (60,49%)

O fotel burmistrza walczył też, startujący z Trzeciej Drogi Mariusz Witek, na którego zagłosowało 3282 mieszkańców (39,51%).

QUIZ. Slang polskiej wsi. Tak się mówi na prowincji. Znasz te pojęcia?

Pytanie 1 z 9
Co to znaczy, że pole leży odłogiem?