Grand Prix Komeda

W Ostrowie "rządzą" muzyka i film! Ruszył 13. Grand Prix Komeda

2024-06-11 0:17

Malarstwo na początek, ale potem dużo filmu, muzyki i spotkań. W Ostrowie ruszył 13. Grand Prix Komeda. Potrwa do soboty włącznie. To jedyny w Polsce festiwal, który docenia muzykę napisaną do polskiego filmu. Zwycięzca zgarnia statuetkę i 30 tysięcy złotych. Medialnym partnerem festiwalu jest Radio Eska.

13. Grand Prix Komeda rozpoczął w poniedziałkowe popołudnie wernisaż wystawy obrazów do filmu CHŁOPI, który zresztą też jest wśród nominowanych w tegorocznym konkursie, a do którego muzykę napisał LUC.

W Galerii PIK w holu Centrum Kultury w Ostrowie oglądać można kilkanaście niezwykłych prac - mówi kuratorka wystawy Alicja Kajtanowska.

Mamy tutaj obrazy inspirowane Chełmońskim, Fałatem. A przede wszystkim ten cały klimat pejzażowy został uchwycony na naszej właśnie wystawie. Kilka portretów i scenek rodzajowych mają wyrazić właśnie ogólny klimat XIX-wiecznego malarstwa młodopolskiego.

A CHŁOPÓW na ostrowskim festiwalu będzie można zobaczyć w piątek.W poniedziałek widzowie mogli też m.in zobaczyć - pozakonkursowo - film "Sami swoi. Początek", w reżyserii Artura Żmijewskiego, który zresztą pojawił się w Ostrowie i spotkał z publicznością. Wraz z nim w Ostrowskim Centrum Kultury gościł Karol Dziuba, który w tym filmie grał rolę Kargula.

Medialnym partnerem Grand Prix Komeda jest Radio ESKA.

QUIZ: Instagram, Facebook, X. Który serwis społecznosciowy powinieneś wybrać?

Pytanie 1 z 8
Jak często używasz social mediów w ciągu dnia?
Źródło: W Ostrowie "rządzą" muzyka i film! Ruszył 13. Grand Prix Komeda