W Kaliszu powstanie Szkoła Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce

i

Autor: Adam Starszyński / PressFocus W Kaliszu powstanie Szkoła Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce

W Kaliszu powstanie Szkoła Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce

2022-05-13 12:28

Duże zmiany nadchodzą w kobiecym szczypiorniaku. W Kaliszu powstanie Szkoła Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Będzie to trzecia tego typu placówka w kraju.

Jedyna do tej pory szkoła o takim profilu znajduje się w Płocku. Dwie następne ruszą we wrześniu w Lublinie i w Kaliszu.

Mieliśmy świadomość, że jeden SMS ZPRP dla dziewcząt to niewystarczająca liczba i od pewnego czasu czyniliśmy starania, by było ich więcej. Dzisiaj z wielką satysfakcją mogę ogłosić, że obok Płocka, powstaną kolejne dwie placówki dla dziewcząt – w Lublinie i Kaliszu. Chcemy tym samym stworzyć szanse rozwoju młodym piłkarkom ręcznym na poziomie mistrzowskim.

mówi Henryk Szczepański, Prezes ZPRP.

Będą to szkoły pod patronatem Ministra Sportu.

Szkoły są przeznaczone dla dziewcząt i mają za zadanie rekrutację najlepszych w swoich kategoriach wiekowych zawodniczek z całej Polski, które za kilka lat będą kadrą seniorskiej reprezentacji Polski. Już obecnie są to dziewczyny, które z powodzeniem grają w młodzieżowej reprezentacji kraju.  Takie męskie szkoły funkcjonują w Kwidzynie, Płocku i w Kielcach czyli tych miastach, gdzie męska piłka ręczna jest na najwyższym poziomie. To sprawdzony schemat i najlepsza droga do tego aby również podnieść poziom żeńskiej piłki ręcznej.

mówi Błażej Wojtyła, prezes Miejskiego Klubu Sportowego Kalisz.

Rekrutacja do SMS-ów ZPRP już ruszyła. Szczegóły znajdziecie TUTAJ

Coffee time is anytime - rozpoznaj najpopularniejsze sposoby podawania kawy?

Pytanie 1 z 10
Espresso to:
Źródło: W Kaliszu powstanie Szkoła Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce