Budowa nowego trzykondygnacyjnego skrzydła w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia, a w nim poradnie specjalistów, diagnostyka i interna. To jedna z największych inwestycji ostatnich lat i właśnie podpisano umowę na jej realizację.
Inwestycja zakłada rozbudowę szpitala o jedno skrzydło, trzykondygnacyjne - ma być parter, pierwsze i drugie piętro. Na parterze mają znajdować się przede wszystkim poradnie. Mówimy tu o POZ, poradniach specjalistycznych, ale mówimy też o diagnostyce. Nasza pracownia endoskopii ma być przeniesiona w to miejsce, gdzie będzie bardziej dostępna dla pacjentów, czyli właśnie w to nowe miejsce. Chcemy żeby diagnostyka obrazowa, czy endoskopowa, czy jakaś inna - skupiona były w jednym miejscu, a nie rozrzucona po całym budynku. Na drugim piętrze również mają znajdować się poradnie specjalistyczne, a część tej przestrzeni ma być przeznaczona na oddział rehabilitacji dziennej. Trzecia kondygnacja z kolei ma być połączona z obecnym oddziałem internistycznym, a sama interna ma być zmodernizowana do takich nowoczesnych standardów hospitalizacyjnych. Mówimy tu o stworzeniu wygodnej przestrzeni, komforcie pobytu pacjentów w szpitalu, w salach dwu - max trzyosobowych, z wydzielonymi łazienkami tak, jak powinno to wyglądać w nowoczesnym szpitalu - mówi prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, Zbigniew Kluczkowski.
Całość ma być podzielona na trzy etapy.
W ramach pierwszego etapu tej inwestycji oprócz wykonania dokumentacji projektowej planowane są prace przygotowawcze i wybudowanie budynku do stanu surowego. Planujemy, że zajmie nam to ok. rok, może 14 - 15 miesięcy. Dalsza część, czyli drugi etap to dokończenie inwestycji, zamknięcie do stanu surowego, zamkniętego, wykonanie instalacji oraz wykończenie pomieszczeń, z tym, że z racji ograniczonych środków i szacowanej wartości inwestycji mówimy tu o 1 i 2 kondygnacji, czyli tam gdzie będą te poradnie specjalistyczne, czyli to, co szpitalowi jest najbardziej potrzebne. Natomiast w kolejnym etapie będzie ta modernizacja oddziału wewnętrznego i dostosowanie go do tych współczesnych standardów - dodaje Zbigniew Kluczkowski.
Pierwsze dwa etapy inwestycji zostały dofinansowane z Polskiego Ładu. Powiat - na ten cel pozyskał ponad 18 mln złotych.
Termin realizacji: 115 tygodni – 2 grudnia 2026r.