Szpital w Wolicy wraca do pracy

i

Autor: Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy

Szpital w podkaliskiej Wolicy wraca do pracy i wznawia przyjęcia pacjentów

2020-03-31 12:48

To jest bardzo dobra informacja! Specjalistyczny Szpital Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy pod Kaliszem wraca do pracy i wznawia zaplanowane wcześniej przyjęcia pacjentów. Od jutra czynna będzie także poradnia.

Od dzisiaj ruszają planowane przyjęcia pacjentów leczonych w ramach: cyklów chemioterapii, programu lekowego leczenia niedrobnokomórkowego raka płuc, programu lekowego leczenia ciężkiej astmy alergicznej IgE zależnej a także ciężkiej astmy eozynofilowej. 

Jednocześnie Wojewódzki Szpital Chorób Płuc i Gruźlicy informuje, że od 1 kwietnia działać będzie poradnia przy ul. Majkowskiej 13a w Kaliszu.

Poradnia Chorób Płuc i Gruźlicy mieszcząca się przy ulicy Majkowskiej 13A będzie świadczyć usługi dla pacjentów 5 dni w tygodniu w godzinach od 8.00 do 14.00 W przypadkach wymagających wizyty osobistej (decyduje lekarz) przyjęcia odbywać będą się w godzinach od 10.00 do 14.00 Z uwagi na zagrożenie związane z możliwością zarażenia COVID 19 zalecamy, w szczególności osobom starszym, kontakt telefoniczny. Recepty dla pacjentów wydawane będą w codziennie godzinach od 10.00 do 11.

Czytamy w komunikacie. 

Przypomnijmy, 21 marca br. W Szpitalu Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy u jednej z pacjentek wykryto koronawirusa. 37-letnia kobieta trafiła do szpitala w Poznaniu, gdzie kilka dni później zmarła.