Tak będzie wyglądać Rynek w Grabowie nad Prosną

i

Autor: Maksymilian Ptak/Fb/ArchiOgrody Ostrzeszów

Rynek w Grabowie nad Prosną przejdzie rewitalizacje - ZOBACZ WIZUALIZACJE

2022-02-15 8:45

To ma być wizytówka miasta. Rynek w Grabowie nad Prosną przejdzie rewitalizacje. Gospodarze gminy właśnie podzielili się nowymi wizualizacjami centralnego placu miejskiego. Jak zapowiadają jeszcze w tym roku mają ruszyć prace modernizacje. Koncepcją zajęła się ta sama firma, która projektowała między innymi Park Kosynierów i Łąki Hęćkowe w Ostrzeszowie.

Rewitalizacja Rynku w Grabowie nad Prosną ma ruszyć jeszcze w tym roku. Koncepcja nie zakłada wielu zmian jeśli chodzi o sam układ placu. Pozostanie okrągły, a do niego - tak jak dziś - prowadzić będą liczne ścieżki. Zmieni się natomiast centralny element rynku. Obecny klomb i głazy zastąpi fontanną z kulą pośrodku. Dookoła niej nasadzone zostaną formowane krzewy i grupy kwiatów. Dalej będą wysokie drzewa i trawniki. Wszystko dopełniać będzie mała architektura: ławki, latarnie, kosze na śmieci czy tablice informacyjne o Grabowie nad Prosną. Miejsca parkingowe wokół Rynku zostaną zachowane. 

Sonda
Podoba Ci się nowy Rynek w Grabowie nad Prosną?
Nowa wystawa w Muzeum Dobranocek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE