opony

i

Autor: pixabay.pl

ZIMA

Przygotuj swoje auto na zimę. Przypomina Straż Miejska w Ostrzeszowie

2023-11-15 10:00

Przygotuj swoje auto na zimę. Przypominają strażnicy miejscy w Ostrzeszowie. Bo choć na zewnątrz nie ma jeszcze białego puchu, to taka zimowa aura może zaskoczyć nas w każdej chwili. Dlatego tak ważne jest, by już teraz pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu swojego auta - na te trudne warunki.

To nie jest obowiązek, ale może nam uratować życie. Przygotuj swoje auto na zimę - przypominają strażnicy miejscy w Ostrzeszowie i już teraz zachęcają kierowców do wymiany opon letnich, na zimowe.

Myślę, że każdy z nas - posiadający prawo jazdy i kierujący pojazdami - zdaje sobie sprawę, że przy opadach atmosferycznych, przy śniegach, warto zmienić opony letnie na zimowe. Nie ma co prawda takiego odgórnego nakazu, czy przepisu, który zmuszałby nas do tego - jedynie, jeżdżący po polskich górach kierowcy wiedzą, że są znaki, które zakazują wjazdu bez łańcuchów. Natomiast, nikt nie może nas zmusić do wymiany opon, ale dla własnego bezpieczeństwa trzeba je po prostu założyć, tak samo jak należy wymienić płyny do spryskiwania, także na te zimowe - mówi komendant Straży Miejskiej w Ostrzeszowie, Sławomir Grzegorowski. 

Warto także już teraz pomyśleć o zaopatrzeniu się w kable do akumulatorów, byśmy - w momencie, gdy temperatura spadnie znacznie poniżej zera - nie mieli problemów z odpaleniem silnika.

Zróbmy wszystko, by zima nie zaskoczyła nas tak - jak zazwyczaj drogowców. Dzięki temu - gdy ta już w końcu nadejdzie - zaoszczędzimy sporo nerwów.

Quiz. Ten serial wywoływał ciarki na plecach! Jak dobrze pamiętasz „Z Archiwum X”?

Pytanie 1 z 10
Kto jest twórcą serialu „Z Archiwum X”?