boże narodzenie

i

Autor: pixabay.pl

Przygotuj coś smakowitego ,,Na wigilijny stół'' i zgarnij niezłą sumkę!

2022-11-23 18:15

Święta za pasem, czas więc na kolejny bożonarodzeniowy konkurs. Tym razem kulinarny. Zawody skierowane są do KGW, szkół gastronomicznych i restauracji z województwa wielkopolskiego. By wziąć udział w konkursie pn. ,,Na wigilijnym stole'' należy najpierw - wysłać zgłoszenie, a następnie przygotować aromatyczną potrawę w jednej z trzech kategorii.

To będzie prawdziwa świąteczna feeria zapachów i smaków.

,,Na wigilijnym stole'' to konkurs organizowany przez Instytut Skrzynki dla KGW, szkół gastronomicznych i restauracji z całego województwa wielkopolskiego. W zawodach udział mogą wziąć także obywatele Ukrainy przebywający czasowo w Wielkopolsce.

Co należy zrobić, by wziąć udział w kulinarnych zmaganiach? To proste! Do 15 grudnia wysłać zgłoszenie - a następnie 18 grudnia, przygotować potrawę w jednej z trzech świątecznych kategorii - zupy, pierniki lub inne przysmaki. Każdy uczestnik może zgłosić max. 3 rodzaje potraw i 3 rodzaje wypieków. Do zgarnięcia - niezła sumka oraz - w kategorii wypieków - złoty, srebrny lub brązowy tytuł ,,Piernikowego serduszka'', przyznawany przez najmłodszych smakoszy.

Finał odbędzie się podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, 18 grudnia w Pałacu na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. 

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.

Uwielbia je niemal cała Polska. Co wiesz o Toruńskich Piernikach?

Pytanie 1 z 7
Pierniki "Katarzynki" zgodnie z legendą pochodzą od imienia: