coronawirus

i

Autor: Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Ponad 1200 próbek w Kępnie! Na wyniki trzeba poczekać kilka dni

2020-05-25 9:46

Ponad 1200 wymazów od mieszkańców Kępna i powiatów kępińskiego i ostrzeszowskiego pobrano podczas weekendu. Kępno to obecnie największe ognisko koronawirusa w Wielkopolsce. Liczba chorych rośnie szybko, po tym jak patogen potwierdzono u pracowników jednej z fabryk mebli. Tylko przez weekend doszły 103 przypadki.

I dlatego właśnie Wojewoda Wielkopolski na dwa dni postawił tam punkt typu drive-thru. Zbadać mógł się każdy. Można było przyjść pieszo. Nie trzeba było się wcześniej zapisywać, bo po prostu nie było na to czasu. Chodziło, by wymazy zrobić jak najszybciej.
Pobrano 1202 próbki.
Wyniki znane będą najwcześniej w połowie tygodnia.

Weekendowa frekwencja pokazuje jak potrzebny był ten punkt właśnie w tym powiecie. To z pewnością jedna z największych akcji wymazowych w Polsce. To cieszy, jednocześnie dziękuję wszystkim zaangażowanym w walce z COVID19.

W akcje poboru zaangażowane są cztery ekipy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej #12WBOT oraz medycy z SP ZOZ w Kępnie.

Informuje wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Hale produkcyjne firmy, w której COVID-19 się pojawił- poddano dwukrotnej dezynfekcji. Do pracy mogą wrócić tylko pracownicy z ujemnym wynikiem badań. A miejscowy Sanepid - apeluje o stosowanie środków ochrony indywidualnej, zachowanie dystansu, noszenie maseczek.