oszuści

i

Autor: KPP Ostrzeszów

Plaga oszustów w Ostrzeszowie - policja prosi o wzmożoną czujność

2022-02-02 13:16

Policja w Ostrzeszowie ostrzega przed oszustami działającymi w internecie i dzwoniącymi do mieszkańców powiatu. W ostatnich dniach takich zgłoszeń mundurowi mieli już kilka. Niestety nie wszyscy zachowali czujność. 39-letnia mieszkanka Ostrzeszowa straciła ponad 5 tys. zł.

Złodzieje wyłudzają pieniądze za pośrednictwem portalu OLX i Vinted, gdzie udając zainteresowanie kupnem danej rzeczy, wysyłają linki. Jeżeli w nie klikniemy to stracimy pieniądze. Tak zrobiła 39-letnia mieszkanka Ostrzeszowa.

Nieznany sprawca podczas realizacji transakcji na portalu aukcyjnym OLX w dniu 1 lutego br. w godzinach wieczornych, wyłudził dane karty bankomatowej, a następnie dokonał trzech wypłat z konta zgłaszającej. Kobieta poniosła straty w wysokości ponad 5 tysięcy złotych.

Informuje Komenda Policji w Ostrzeszowie. 

Czujnością wykazała się natomiast 56-latka. Mieszkanka Kobylej Góry w ciągu jednego dnia odebrała trzy telefony od oszustów podających się za policjantów i pracowników banku. 

56-letnia mieszkanka gm. Kobyla Góra, odebrała telefon z trzech różnych numerów telefonu. Dzwoniące osoby, mężczyźni, podawali się najpierw za policjantów, a następnie za pracownika banku, informując o nieautoryzowanych operacjach na koncie zgłaszającej. Jednak kobieta zachowała "zimną krew" i rozłączając się z rozmówcami ocaliła swoje oszczędności.

Czytamy dalej w komunikacie Komendy Policji w Ostrzeszowie. 

Podobnych zgłoszeń było kilka. Policja prosi, by każdy podejrzany link czy telefon zgłaszać natychmiast mundurowym. 

Zima zaatakowała w Warszawie. Tak wyglądają ulice po śnieżycy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE