rsp

i

Autor: Miasto i Gmina Ostrzeszów

RYWALIZACJA

Ostrzeszowianie kręcili kilometry dla miasta. Finał Rowerowej Stolicy Polski

2024-07-10 10:39

Przez cały czerwiec mieszkańcy Ostrzeszowa kręcili kilometry dla miasta. To w ramach ogólnopolskiej rywalizacji Rowerowa Stolica Polski. W tym roku w konkursie wystartowały 53 miasta i 96 gmin. I tak, ponad 70 tys. osób, przejechało ponad 14,1 mln kilometrów.

Rowerowa Stolica Polski to ogólnopolska rywalizacja dla miłośników jednośladów, której celem jest przede wszystkim: propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej czy promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu. Organizatorem tej zabawy jest Miasto Bydgoszcz.

Za nami szósta edycja konkursu, w której po raz pierwszy mieli też okazję uczestniczyć mieszkańcy Ostrzeszowa. W sumie, w tej sportowej rywalizacji wzięło udział blisko 90 osób. 

Jeśli chodzi o panów, to najwięcej kilometrów wykręcili: Maciej Mróz, Tadeusz Krawczyk i Dawid Paprzycki. Najlepsze spośród pań były z kolei Kasia Skiba, Honorata Hebisz i Ma Dzik. 

Ostrzeszów zajął 63 miejsce (na 96 gmin), wykręcając 18536km. 

Nagroda główna w tym roku trafiła do Białej Podlaskiej, ale wyróżniono też takie miasta, jak Puławy, Nowy Sącz, Gorzów Wielkopolski, czy Metropolię Bydgoszcz. W kategorii open wśród gmin bezkonkurencyjny okazał się Otyń, a miejsca na podium zajęły również Świekatowo i Łysomice.

W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 70 tysięcy osób. 

Najwięcej, bo aż ponad 10 tys. km przejechali Krzysztof Fechner i Jakub Kwiatkowski, bijąc rekord Polski.

Pełne wyniki dla Ostrzeszowa znajdziecie tutaj.

Patronem medialnym imprezy było Radio Eska. 

rsp

i

Autor: FB Aktywne Miasta

Za co mandat na rowerze? Czy na pewno znasz przepisy? QUIZ

Pytanie 1 z 15
Czy kask na rowerze jest obowiązkowy?