Ostrzeszów. Są zarzuty dla 19-latki za śmiertelny wypadek

i

Autor: PSP Ostrzeszów

TRAGICZNY WYPADEK

Ostrzeszów. Są zarzuty dla 19-latki za śmiertelny wypadek

2023-10-11 13:32

Miała ponad 250 km/h na liczniku i straciła panowanie nad samochodem. Są zarzuty za śmiertelny wypadek w Rogaszycach, w pow. ostrzeszowskim, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Usłyszała je 19-latka, która kierowała BMW. Śmierć na miejscu poniósł 17-letni pasażer.

Do tragicznego wypadku doszło w Rogaszycach, w powiecie ostrzeszowskim w nocy z 8 na 9 października. Tuż po północy straż pożarna została wezwana do płonącego samochodu przy drodze krajowej numer 11.Policja ustaliła, że za kierownicą BMW siedziała 19-latka. Dziś (11.10) kobieta usłyszała zarzuty.

Jadąc drogą główną z nadmierną prędkością rzędu ponad 250 km/h nie zachowała należytych środków ostrożności, nie obserwowała należycie sytuacji drogowej, w wyniku czego utraciła przyczepność z nawierzchnią drogi, zjechała na pobocze, uderzając w skarpę przydrożnego rowu doprowadzając do dachowania i wjechania w pole uprawne, a następnie do zapalenia się samochodu, wskutek czego pasażer doznał obrażeń ciała, które skutkowały jego zgonem - mówi nam Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Drugi z pasażerów trafił do szpitala. 19-latce grozi do 8 lat więzienia. Dzisiaj sąd zdecyduje o tymczasowym areszcie dla kobiety. Podczas przesłuchania 19-latka przyznała się do winy.

Zdałbyś egzamin na prawo jazdy 2023? Sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Z jaką maksymalną prędkością możesz jechać mijając ten znak?
Quiz - znak drogowy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE