szpital ostrzeszów

i

Autor: JL

zdrowie i inwestycje

Ostrzeszów. Budowa nowej przychodni na start

2023-10-11 10:46

Decyzja zapadła. Dofinansowanie jest obiecane w ramach POLSKIEGO ŁADU. Będzie nowa przychodnia specjalistyczna przy szpitalu w Ostrzeszowie. Chodzi przede wszystkim o pomoc i opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych. Ale budynek pomieści także poradnie specjalistyczne a nawet gabinety diagnostyczne. Czas realizacji to maksymalnie 3 lata.

Budowa nowej przychodni przy szpitalu w Ostrzeszowie na start!

Powiat dostał promesę z Banku Gospodarstwa Krajowego na obiecane w ramach POLSKIEGO ŁADU - blisko 4 miliony złotych. Kolejne 9 ma dostać później.

A to oznacza, że samorząd, któremu szpital podlega, może rozpocząć prace. Najpierw projektowe.

Myślę, że to jest kwestia tak naprawdę najbliższego czasu, kiedy rozpoczniemy konkretną pracę nad tym projektem. Chcemy, by przychodnia była budowana w systemie "zaprojektuj i wybuduj". I właśnie siadamy do przygotowania tej inwestycji. To bardzo dla nas ważna sprawa. Mieszkańcy od lat czekają na nową przychodnię. Liczymy, że znajdą w niej miejsce zarówno specjaliści, jak i na przykład laboratorium, które obecnie mieści się w pomieszczeniach w piwnicy szpitala. Ale te szczegóły ustalać będzie później.

Mówi nam Lech Janicki, starosta ostrzeszowski, który dodaje, że nowy budynek ma powstać na przodzie szpitala, tuż przy parkingu.

Mówimy o obiekcie trzykondygnacyjnym, bez podpiwniczenia, bo tam jest trudny teren. Tam są jeszcze fundamenty po starej cegielni. Ale - jestem przekonany, że damy radę i w dwa, dwa i pół roku budynek postawimy. Te cztery miliony złotych - prawie cztery - na które mamy już promesę to powinno wystarczyć na sam budynek, w stanie zamkniętym. Potem wykończenie i wyposażenie. Ale jestem dobrej myśli.

Realizatorem inwestycji będzie Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia, któremu powiat przekaże wszystkie upoważnienia.

Czy rozpoznasz miasta po atrakcjach? QUIZ turystyczny dla spostrzegawczych

Pytanie 1 z 10
Słynne kariatydy znajdziemy w:
Kariatydy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE