książka pod światłami

i

Autor: pixabay.pl

Noc wśród książek przy świetle latarki. Ostrzeszowska biblioteka zaprasza na NOC BIBLIOTEK

2022-09-30 9:22

Trwa ogólnopolska akcja NOC BIBLIOTEK, do której dołączyła także ostrzeszowska placówka. Jeszcze dziś na starszych, jak i młodszych miłośników literatury - czeka wiele atrakcji. Taka noc zdarza się tylko raz w roku, więc lepiej jej nie przegapić!

Chyba większość z nas została przyłapana przez rodziców z książką i latarką pod kołdrą? Dziś znów będziemy mogli przenieść się ten beztroski i błogi czas i znów staniemy się dziećmi. To za sprawą nocki w bibliotece, na którą zaprasza ostrzeszowska placówka. W programie wiele atrakcji - zarówno dla tych starszych, jak i młodszych czytelników.

Do tej ogólnopolskiej akcji promocji czytelnictwa i bibliotek, dołącza także już od wielu lat nasza ostrzeszowska biblioteka. Dlatego też, na ten dzisiejszy, wyjątkowy wieczór przygotowałyśmy sporo atrakcji. Będzie spotkanie z podróżnikiem - Bolesławem Grabowskim, wspólnie przeniesiemy się do Boliwii i Peru. Tam skosztujemy lokalnych przysmaków. Będzie również możliwość zapisania się do biblioteki, zwiedzanie placówki przy świetle latarni oraz upominek dla każdego - mówi Dorota Owczarczak, dyrektor ostrzeszowskiej biblioteki. 

noc bibliotek 2022 plakat

i

Autor: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów

Z kolei w filii dla dzieci, na najmłodszych czeka wyjątkowy pokaz filmowy.

Po zmroku wyświetlony zostanie film - ,,Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica''.

Ostrzeszowska NOC BIBLIOTEK startuje o godz. 17:30.

QUIZ. Największe książkowe bestsellery. Uzupełnij jedno słowo!

Pytanie 1 z 12
Wśród światowych bestsellerów nie brakuje fantastyki, a prym wiodą przygody Harry’ego Pottera. Książki z tego cyklu wydano kilkaset milionów razy… A pierwsza z nich to Harry Potter i filozoficzne co?