muzeum wolontariusze

i

Autor: Muzeum Regionalne im. W. Golusa w Ostrzeszowie

LUDZIE

Muzeum ma nowych wolontariuszy (i cały czas ich przybywa). Wy też możecie się zgłosić!

2024-07-10 7:26

W maju ostrzeszowskie muzeum opublikowało informację o poszukiwaniach wolontariuszy. Ci mieliby zajmować się m.in. digitalizacją archiwów, czy dyżurowaniem w zamkowej wieży. Jak się okazało liczba chętnych osób, które się zgłosiły - przekroczyła wszelkie oczekiwania. Tym bardziej, że zainteresowanie mieszkańców muzealnym wolontariatem wcale się nie skończyło.

Muzeum w Ostrzeszowie ma 14 nowych wolontariuszy. To pasjonaci historii o wielkim sercu, którzy nie próżnują. Bo choć w muzealnym wolontariacie są od niedawna, to już realizują pierwsze zadania.

Przed nami harcerska wystawa. Nasi wolontariusze pomagają nam zdigitalizować zdjęcia, stworzyć tą wystawę. Część osób pomaga nam w dyżurach niedzielnych na wieży zamkowej. Zaczęliśmy już też - dzięki nim - tworzyć nasze cyfrowe archiwum społeczne, wgrywamy tam materiały, które są już zdigitalizowane. No dzięki temu, że te osoby się pojawiły, my możemy skupić się na wakacyjnych warsztatach, czy jubileuszowej wystawie, którą prezentujemy teraz. Oprócz tego nasi nowi wolontariusze przynoszą też swoje archiwalne pamiątki, np. trafiło do nas kilka gadżetów z okresu PRL. Bardzo cieszymy się, że pojawiło się tak wielu wolontariuszy - mówi Magdalena Gałęcka z muzeum w Ostrzeszowie.

Początkowo, na ogłoszenie placówki odpowiedziało 9 osób, ale na tym się nie skończyło, bo bardzo szybko pojawili się kolejni chętni, którzy chcieliby zobaczyć, na czym polega praca w muzeum. W tym momencie to już 14 osób, ale lista się nie zamyka. I jeśli sami chcielibyście dołączyć i trochę podziałać, to wciąż możecie się zgłosić ;)

Jakie wymagania trzeba spełnić, by zostać wolontariuszem w muzeum? Wiek nie gra roli. Wystarczy mieć trochę wolnego czasu, chęci do działania i .. to tyle.

Quiz na dobry dzień. Kilka prostych pytań na poprawę nastroju

Pytanie 1 z 10
Które z tych zwierząt jest ssakiem?