zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.pl

DLA MIESZKAŃCÓW

Biblioteka rozdaje kody na ,,e - książki''. Wystarczy się zgłosić!

2024-07-09 8:00

Darmowe ebooki, audiobooki i synchrobooki. To wszystko czeka na was w bibliotece w Ostrzeszowie. Książnica co miesiąc rozdaje swoim czytelnikom kody, dzięki którym ci mają dostęp do ponad 130 tysięcy książek - i to nie w wersji papierowej. Takie kody rozchodzą się ,,jak świeże bułeczki''.

Książki papierowe czy w wersji audio - lub ebooków? Jeśli tradycja do was nie przemawia, a książkę lubicie mieć w słuchawkach lub na ekranie smartfona - to podpowiadamy, że taką opcję znajdziecie też w bibliotece w Ostrzeszowie.

Książnica co miesiąc rozdaje bezpłatne kody, dzięki którym macie dostęp do ponad 130 tysięcy tytułów.

Żeby otrzymać taki kod należy być czytelnikiem naszej biblioteki. To po pierwsze. Po drugie, należy też mieć aktywną kartę. Po trzecie - w ciągu ostatnich trzech miesięcy trzeba mieć też fizycznie wypożyczony jakiś materiał biblioteczny. Może to być książka, może to być audiobook. Poza tym, jeśli wcześniej był pobierany taki kod (w poprzednim miesiącu), to my sprawdzamy, czy dany kod został wykorzystany. Jeśli został on aktywowany, taki użytkownik może po raz kolejny otrzymać kod dostępu. Natomiast, jeżeli ktoś - z jakichś względów - zaprzepaścił ten kod, to nie możemy wydać następnego, przez kolejne trzy miesiące, ze względu na to, że taki kod jest po prostu zmarnowany. Mając już taki kod zakładamy konto na specjalnie dedykowanej platformie LEGIMI, rejestrujemy się i wpisujemy otrzymany kod. Dzięki temu mamy dostęp do ponad 130 tysięcy tytułów - mówi Katarzyna Drożak z biblioteki w Ostrzeszowie.

Kody rozdawane są w pierwszy roboczy dzień każdego kolejnego miesiąca, od 9:00. Jest ich jednak tylko 50, a rozchodzą się jak ,,świeże bułeczki'', więc jeśli chcecie się załapać, to lepiej nie zwlekać, tylko zjawić się już od rana.

Ukochane książki z dzieciństwa. Pamiętasz je? My podajemy tytuł, ty zgadujesz autora. 10 punktów to minimum!

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. "Braci Lwie Serce" i "Dzieci z Bullerbyn" czytali chyba wszyscy. Kto napisał te książki?