Autor: UKS PIAST Poprawa Ostrzeszów

SPORT

Mocne wejście w drugą rundę. UKS PIAST wygrywa z Dąbrowiakiem

2024-01-15 9:19

Fenomenalny start ostrzeszowskich tenisistów. Za nimi pierwszy mecz rundy rewanżowej - i pierwsza wygrana. Choć, patrząc na cały sezon - to już trzecie zwycięstwo z rzędu. Zawodnicy UKS - u PIAST pokonują Dąbrowiaka i wskakują oczko wyżej w ligowej tabeli.

Znów na szczycie. UKS PIAST z trzecim z rzędu zwycięstwem. Ostrzeszowianie w sobotnim meczu pokonują ekipę z Dąbrowy Górniczej 6:4 - i wskakują na 4. miejsce w ligowej tabeli.

Tak naprawdę przed meczem zakładaliśmy, że remis będzie już dobrym wynikiem, a wygrywamy w Dąbrowie. Po raz drugi, w tym sezonie ogrywamy drużynę UKS - u Dąbrowiak, 6:4. To są bardzo ważne punkty w ligowej tabeli. Tak naprawdę ten mecz od początku nie układał się po naszej myśli, bo już po 20 minutach przegrywaliśmy 2:0, więc tym bardziej należy docenić postawę naszych zawodników, że walczyli o każdy punkt. Po grach deblowych było 3:3 i ta końcówka meczu zdecydowanie należy do nas. Należy pochwalić wszystkich zawodników - każdy punktował, każdy wniósł ważną cegiełkę do tego zwycięstwa, ale takim liderem był Adrian Więcek, który zdobył komplet punktów i był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem tego meczu. Brawa też dla Michała Krzyżanowskiego, za stalowe nerwy - w końcówce ostatniej, decydującej o naszym zwycięstwie partii, pokonał 13:11 w piątym secie Damiana Korczaka i to jego partia zaważyła o tym, że wygraliśmy. Wielkie brawa dla całej drużyny. To dużo dobrze wykonanej pracy - mówi prezes klubu, Jarosław Krzywaźnia.

W sobotnim meczu punkty dla Piasta zdobyli - Adrian Więcek (2,5), Kamil Nalepa (1,5), Michał Krzyżanowski (1,0) oraz Adrian Spychała (1,0).

Po zwycięstwie z Dąbrowiakiem ostrzeszowianie wskakują na 4. miejsce w ligowej tabeli.

Szansa na kolejne punkty już w ten weekend - kiedy to PIAST, na własnym parkiecie zagra z KTS - em Krosno. Kciuki za ostrzeszowian trzyma Radio Eska.